Akademicy przegrali z Czarnymi Radom

Akademicy przegrali we własnej hali z Czarnymi Radom 0:3. W pierwszym i trzecim secie Akademikom udało się nawiązać walkę z rywalami. Wynik spotkania nie zmienia sytuacji drużyny, która przygotowuje się na fazę play-out.

Pierwszy punkt w spotkaniu zdobył Damian Schulz.  Chwilę później kibice podziwiali skuteczny atak ze środka Bartłomieja Grzeczhnika. Po zagrywce Jakuba Radomskiego w ataku pomylił się Robert Prygiel, który swoją skuteczność poprawił w kolejnej akcji. Na początku spotkania gra toczy się punkt za punkt. Ze środka po raz pierwszy skutecznie atakuje Maciej Kałasz. Gdy na zagrywce znajduje się Jakub Wachnik kolejny punkt z prawej strony zdobywa Prygiel. Po błędzie Akademików Czarni mają już trzy punkty przewagi. Poznaniacy przełamują rywali, ale chwilę później tracą dwa punkty. Najpierw atakuje Robert Prygiel, a później w siatkę uderza Michał Bukowski. W kolejnej akcji Czarni blokują atakującego gości . Na rozegraniu błąd popełnia Jakub Radomski.

W pierwszej dłuższej akcji w meczu Damian Schulz posyła piłkę w aut. Akademicy tracą kolejny punkt po asie serwisowym Jakuba Radomskiego. Ten sam zawodnik chwilę później posyła piłkę poza boisko. Po dobrym rozegraniu Tomasza Walendzika punkt zdobywa poznański atakujący. Dzięki dobrej zagrywce Martina Vlka jego zespół zbliża się do Czarnych. Dystans zdecydowanie się zmniejsza po kolejnym ataku Adama Józefczaka i bloku zespołu. AZS traci tylko jeden punkt. Leworęczny Jakub Wachnik zdobywa piętnasty punkt dla Czarnych. W dwóch kolejnych akcjach „Bocian” myli się na ataku. Trener Vettori przy stanie 13:16 prosi o czas. Na boisku w miejscu Schulza pojawia się Tomasz Rutecki.

Po przerwie gra toczy się punkt za punkt. Józefczak i Vlk blokują atakującego rywali. W następnej akcji Rutecki pojedynczym blokiem zatrzymuje gracza Czarnych. Trener Wojciech Stępień po raz pierwszy w spotkaniu prosi o czas. Po krótkiej przerwie Czarni zdobywają trzy kolejne punkty. W ataku nie myli się Jakub Wachnik, a gospodarze powstrzymani zostają także blokiem. Szkoleniowiec Akademików po raz kolejny wzywa swoich graczy. Dzieje się to, gdy jego zespół przegrywa 18:22. Rozpoczynamy od nieudanej zagrywki Jakuba Radomskiego. Po ataku Jakuba Wachnika na parkiecie pojawia się Kacper Gonciarz, który zmienia Grzechnika. Zawodnik ten wchodzi na zagrywkę, ale punkt zdobywają rywale. Adam Józefczak znów punktuje ze środka. Set kończy się udanym blokiem Czarnych. Akademicy przegrywają 20:25.

Czarni zaczynają bardzo udanie. Serwuje Robert Prygiel, a jego zespół zdobywa cztery punkty z rzędu. Wtedy o czas prosi trener Vettori. Po przerwie w ataku myli się atakujący pochodzący z Radomia. Na zagrywce błąd popełnia Michał Bukowski. Akademicy tracą kolejny punkt. Jakub Radomski uderza w siatkę. Być może wpływ na jego postawę ma „, mobilizujący” okrzyk poznańskich kibiców. Radomski rehabilituje się chwilę później atakiem ze środka. Wachnik zdobywa punkt z prawego skrzydła. Czarni prowadzą 8:2. Środkowy Akademików myli się w ataku. Po długiej przerwie Akademicy zdobywają trzeci punkt. Chwilę później Vlk myli się na zagrywce, a Wachnik sprytnie mija poznański blok. Trener Vettori prosi o czas, gdy jego drużyna przegrywa 3:11.

Ze środka po przerwie skutecznie atakuje Józefczak. Przy stanie 4:13 na boisko powraca Schulz, a także po raz pierwszy się na nim pojawia Łukasz Makowski. Po dobrej akcji Bocian uderza z zagrywki w siatkę. Po drugiej stronie ze środka myli się Wachnik. Przegrywamy 6:15. Kolejny błąd na zagrywce popełniają Akademicy. Trener Czarnych decyduje się na dwie zmiany. Wchodzą Gonciarz i po raz pierwszy Ferek. Józefczak zdobywa kolejny punkt, ale ze środka po chwili odpowiada mu Grzechnik. Schulz zablokowany. Atakujący rehabilituje się w następnej akcji.

Bardzo dobrze na zagrywce spisuje się Vlk. Mędrzyk przebija przechodzącą piłkę, a Akademicy mają dziesiąty punkt. W kolejnej akcji znów dobrze atakuje Jakub Wachnik. Z lewego skrzydła punkt zdobywa Mędrzyk. Po chwili znów punktuje Wachnik. As serwisowy… Wachnika, który świetnie spisuje się w tym secie. Kolejną piłkę psuje Mędrzyk. Tym razem przyjmujący zespołu gości psuje zagrywkę. W tym samym elemencie myli się Schulz. Trzynasty punkt zdobywa Mędrzyk. Set kończy się autową zagrywką tego zawodnika. Przegrywamy 13:25.

Cztery pierwsze punkty w tym secie zdobywają gracze Czarnych. Podobnie, jak w poprzednim o czas prosi trener Vettori, a po nim Akademicy zdobywają pierwszy punkt. Jakub Wachnik posyła asa na stronę rywali. Znów przewaga, którą rywale zdobywają na początku seta jest duża. Przy stanie 4:7 myli się Mateusz Mędrzyk. Poznaniacy zostają powstrzymani potrójnym blokiem. Kolejne błędy po stronie Akademików powodują, iż przegrywamy 4:10. Gonciarz i Grzechniak znów zatrzymują Mędrzyka, który chwilę później opuszcza parkiet. Atomowy atak Ruteckiego pozwala na zdobycie piątego punktu. Pachliński i Józefczak odwdzięczają się rywalom udanym blokiem. Rutecki znów zostaje powstrzymany przez rywali. Siatkarz rehabilituje się w kolejnej akcji.

Wachnik, powstrzymany przez potrójny blok, w następnej akcji zdobywa punkt. Vlk zdobywa dziewiąty punkt. Akademicy tracą cztery oczka. Skuteczny atak ze środka Michała Ostrowskiego, który dopiero pojawił się na boisku. Chwilę później w tym samym miejscu punktuje Bukowski. Środkowy rywali kontynuuje dobrą passę. Rutecki zdobywa punkt, a Vlk znów bardzo dobrze serwuje. Dzięki temu AZS zbliża się do rywali na dwa punkty. O czas prosi trener Wojciech Stępień. Po długiej wymianie punkt zostaje na koncie Czarnych. Z prawego skrzydła skutecznie atakuje Rutecki. Przegrywamy 14:16. Wachnik z trudnej piłki uderza z drugiej linii i zdobywa punkt. Pachliński nie trafia w boisko. Chwilę później ze środka myli się Vlk. Trener Vettori prosi o czas przy stanie 14:19.

Po przerwie Czarni blokują rywali. Kolejny punkt zostaje zapisany na koncie gości. Autowa zagrywka Ferka, a chwilę później szczęśliwa zagrywka Ruteckiego pozwala na zbliżenie się do rywali. Mamy asa serwisowego. Dobre zagranie Pachlińskiego. Wojciech Stępień szybko reaguje na tę sytuację. Grzechnik myli się ze środka i zapowiada się nerwowa końcówka. Akademicy po trudnej sytuacji oddają piłkę za darmo i tracą kolejny punkt. Rutecki atakuje po bloku. AZS wciąż traci trzy punkty. Ferek zdobywa punkt z prawego skrzydła. Po zdobyciu punktu przez gospodarzy na zagrywkę wchodzi Lisiecki. Autowy blok gości i mamy pierwszą piłkę meczową. Ferek zdobywa ostatni punkt w meczu. Przegrywamy 20:25 i całe spotkanie 0:3. MVP spotkania został wybrany Bartłomiej Grzechnik.

Przed Akademikami jeszcze trzy spotkania fazy zasadniczej. Za dwa tygodnie siatkarze zakończę tę rundę meczem na własnym parkiecie z Kęczaninem Kęty. W przyszłą sobotę zespół zmierzy się z Energetykiem Jaworzno, gdzie będzie miał realną szansę na zgarnięcie trzech punktów

AZS UAM Poznań – Czarni Radom 0:3 (20:25, 13:25, 20:25)
AZS: Schulz, Walendzik, Bukowski, Józefczak, Pachliński, Vlk, Mischke (L) oraz Mędrzyk, Makowski, Rutecki i Lisiecki
Czarni: Kałasz, Radomski, Grzechnik, Neroj, Wachnik, Prygiel, Filipowicz oraz Goncarz, Ferek i Ostrowski