Przetarg na zachodnią obwodnicę – znamy już oferty firm budowlanych!

16 ofert na budowę zachodniej obwodnicy Poznania wpłynęło do poznańskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Najniższą ofertę złożyła firma Skanska.

Wszystko wskazuje na to, że słynna “Dziura min. Rostowskiego”, czyli brakujący odcinek Zachodniej Obwodnicy Poznania, zostanie zbudowana jeszcze przed wakacjami 2014 roku. Poznański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zakończył przetarg, a najniższą ofertę złożyła firma Skanska. Jej propozycja to 107 mln zł brutto i 14 miesięcy na wykonanie robót.

Nie jest to zakończenie przetargu – GDDKiA dokona teraz weryfikacji ofert pod względem finansowym oraz zadeklarowanego terminu wykonania. Najważniejszym czynnikiem przy przetargu była jednak oferowana cena, zatem można się spodziewać, że to właśnie Skanska zwycięży.

Ponad 5-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S11 pomiędzy węzłami Poznań Rokietnica i Poznań Tarnowo Podgórne spąć ma oddane już wcześniej do ruchu fragmenty Zachodniej Obwodnicy Poznania. GDDKiA deklaruje, że prace budowlane rozpoczną się natychmiast po podpisaniu umowy, tak by ostatni fragment obwodnicy Poznania był przejezdny jeszcze przed wakacjami 2014 roku.