Warta pozyskuje kolejnych piłkarzy, Lech się osłabia

Warta Poznań pozyskała czterech kolejnych piłkarzy. “Dumę Wildy” wzmocnią Robert Ziętarski, Marcin Klatt, Wojciech Wilczyński oraz Cezary Michalak. Z Kolejorzem pożegna się za to 21-letni Bartłomiej Olejniczak, który został wypożyczony do Jaroty Jarocin.

Robert Ziętarski został pozyskany z Arki Gdynia, gdzie grał jednak głównie w rezerwach klubu. Młody pomocnik z gdyńskiej drużyny do Zielonych został na razie tylko wypożyczony. Cezarego Michalaka Warta pozyskała z zespołu Młodej Ekstraklasy Legii Warszawa. Michalak jest obrońcą i również został wypożyczony do poznańskiego klubu.

Wojciech Wilczyński przyszedł na zasadzie transferu definitywnego do Zielonych z Sandencji Nowy Sącz, w której w tym sezonie rozegrał 13 spotkań w I lidze. Natomiast Klatta większość fanów Warty z całą pewnością pamięta. Napastnik występował już kiedyś w zespole Zielonych i spisywał się w nim całkiem dobrze. Teraz to własnie między innymi na jego barkach będzie spoczywał obowiązek zdobywania bramek.

Z Kolejorza odszedł za to skrzydłowy Bartłomiej Olejniczak, którego trener Kolejorza Mariusz Rumak dodał nawet do kadry zespołu na rudne wiosenną. Teraz jednak ten utalentowany zawodnik został na pół roku wypożyczony do Jaroty Jarocin.