Targowy weekend nie tylko z motoryzacją

Już w czwartek startują targi Poznań Motor Show. Pod znakiem motoryzacji upłynie cały weekend na terenach MTP, jednak nie jest to jedyna impreza targowa, która w tym czasie będzie się odbywała w Poznaniu.

Prawdziwa uczta czeka z pewnością wszystkich miłośników ekskluzywnych samochodów, nie tylko sportowych. Podczas poznańskich targów motoryzacyjnych odbędą się bowiem polskie premiery takich samochodów, jak Ferrari F12 Berlinetta, Wiesmann GT czy też Jaguar F-Type. Niewątpliwą atrakcją będą również pokazy samochodów Rolls-Royce Ghost czy też mercedesów: CLA, E oraz SLS AMG Coupe Electric Drive.

Na targach znajdzie się jednak coś na przeciętną kieszeń: salon prezentujący nowości z grupy Volkswagen. Jednak również i tutaj miłośnicy samochodów sportowych i luksusowych znajdą coś dla siebie. Obok volkswagenów prezentowane będą najnowsze modele Skody, ale też Audi czy też Porsche.

Motoryzacyjnym atrakcjom dla dużych dzieci towarzyszyć będzie także coś dla nieco młodszych: Rodzinne Miasteczko Bezpieczeństwa. Tam zapanuje bezpieczeństwo pod egidą straży pożarnej i policji. W hali rodzinnej znajdzie się również stanowisko bezpiecznego motor sportu, gdzie będzie można się dowiedzieć m.in. jak można bezpiecznie ścigać się na torach.

Miłośnicy historii również znajdą coś dla siebie. Specjalnie na Poznań Motor Show, Automobilklub Wielkopolski przygotował wystawę pojazdów zabytkowych. Wystawa zostanie zaprezentowana w hali 5a i obejmować będzie samochody, motocykle i rowery. Zapowiada się prawdziwa gratka dla wielbicieli historycznych wehikułów, ponieważ zaprezentowane zostaną również pojazdy odrestaurowane od czasu poprzedniej wystawy, która odbyła się dwa lata temu!

Targom motoryzacyjnym towarzyszyć będzie salon lotniczy Air Passion, na którym promowany będzie sport samolotowy, szybownictwo, modelarstwo, spadochroniarstwo i baloniarstwo. Ciekawie zapowiada się zwłaszcza promocja wertykalnego tunelu aerodynamicznego, symulującego efekt swobodnego spadania podczas skoków spadochronowych. W specjalnej strefie zaś będzie można podziwiać śmigłowce: Robinson R44 oraz PZL W3 Sokół.

Poznań Motor Show rozpocznie się już 4 kwietnia, natomiast dzień później swój początek będą miały targi Poznań Media Expo. Będą to targi mediów elektronicznych, podczas których będzie można zapoznać się m.in. z przyszłością radia i telewizji, ale też z nowoczesnymi rozwiązaniami takimi jak SmartTV, czy też HbbTV. Poznań Media Show to targi skierowane raczej do specjalistów niż do amatorów telewizyjnej rozrywki.

Również do profesjonalistów, jednak z nieco innej branży, będą skierowane targi Look oraz Beauty Vision. Na nich jednak przeciętny poznaniak również znajdzie coś dla siebie, ponieważ te imprezy obejmować będą fryzjerstwo, kosmetyki i solaria. Obie imprezy odbędą się w weekend, 6 i 7 kwietnia.

W Poznaniu w najbliższych dniach odbędzie się także impreza targowa skierowana do wszystkich miłośników biegania. Tym razem jednak odbędzie się ona nie na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich, ale w hali Arena. Tam będzie można zapoznać się z ofertą firm oferujących sprzęt dla biegaczy, dowiedzieć się o imprezach biegowych ale też wesprzeć fundacje walczące z nowoworami: Rak Off oraz Drużynę Szpiku. Impreza w Arenie odbędzie się 5 i 6 kwietnia.

Weekend zapowiada się zatem niezwykle targowo – a na którą imprezę wy się wybieracie, drodzy czytelnicy?

Czytaj też:

Poznań Motor Show: mercedesy, Ferrari i… bezpieczeństwo

Motor Show i Air Passion, czyli motoryzacja z… odlotem