Ogródki na Starym Rynku już czekają!

Pierwszy tegoroczny ciepły weekend zachęcił restauratorów do wystawienia kawiarnianych stolików. Na razie brak jednak znanych z poprzednich lat wielkich podestów z barierkami.

Wiosna 2013 nie rozpieszcza poznaniaków, jednak już pierwszy cieplejszy weekend pokazał, że mieszkańcy naszego miasta są spragnieni pięknej pogody. Słoneczna niedziela spowodowała, że na ulicach w centrum miasta pojawiły się dawno nie widziane tłumy pieszych.

Na taką sytuację szybko zareagowała część restauratorów ze Starego Rynku – chociaż kawiarniane ogródki można ustawiać już od 1 kwietnia, to jednak płyta rynku jest jeszcze niemal pusta. Niemal – ponieważ niektórzy właściciele lokali wystawili już pierwsze stoliki i krzesła, i chociaż ocieplenie nie oznacza od razu upałów, to jednak znaleźli się chętni, aby właśnie na świeżym powietrzu przysiąść przy kawie i czymś słodkim.

Prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu zacznie się budowa pierwszych ogródków, do jakich restauratorzy przyzwyczaili poznaniaków – z drewnianymi podestami i barierkami okalającymi teren restauracji.

Czytaj też:

Kawiarniane ogródki czas zacząć ustawiać!