Rozpoczyna się Festiwal Nauki i Sztuki!

Herbatka z Frankensteinem czy herbaciany krokodyl? Przed takim – i wieloma innymi – dylematami staną miłośnicy nauki podczas szesnastej już edycji Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Wezmą w nim udział wszystkie uczelnie publiczne oraz Polska Akademia Nauk.

W programie jak zwykle mnóstwo interesujących spotkań, wykładów i prezentacji, a uroczyste rozpoczęcie imprezy zaplanowano o 9.30 w Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego.

Impreza odbywa się już po raz szesnasty i jak zwykle przez trzy festiwalowe dni wszyscy miłośnicy nauki niekoniecznie w ortodoksyjnym wydaniu będą mieli okazję wzięcia udziału w ciekawych zajęciach, wykładach i warsztatach.

Będą mogli także odwiedzić: poznański oddział Polskiej Akademii Nauk, Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. W środę wydarzenia przeniosą się do Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz do Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Ostatni dzień przypisano: Politechnice Poznańskiej, Uniwersytetowi Ekonomicznemu w Poznaniu i Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu.

Pracownicy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przygotowali na drugi dzień Festiwalu, 10 kwietnia, wiele atrakcji. Zainteresowani będą mogli m.in. dowiedzieć się jak nie zostać meteopatą czy wypić “Herbatkę z Frankensteinem”, a także posłuchać o tym, że “Nauka poszła w las” czyli odkryć świat z nawigacją GPS.

Festiwalowe dni stają się specyficzną formą kontaktu środowiska akademickiego ze społeczeństwem, a także ciekawą ofertą edukacyjną, z której mogą skorzystać wszyscy chętni, niezależnie od wieku, profesji i indywidualnych zainteresowań. Bo przyjść moga wszyscy:  uczniowie, studenci, rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnuczkami – wszyscy, którzy pragną odkryć intrygujące zakamarki kopalni intelektualnych diamentów: nauki i sztuki.

Zobacz program festiwalu!

Uniwersytet Adama Mickiewicza część 1 i część 2

Uniwersytet Przyrodniczy

Politechnika Poznańska

Uniwersytet Ekonomiczny

Uniwersytet Medyczny

Akademia Muzyczna

Akademia Wychowania Fizycznego

Uniwersytet Artystyczny

Polska Akademia Nauk