Dzień Akcji Miejskich

Na warsztatach prowadzonych przez Franciszka Sterczewskiego 5 przebojowych grup wymyśliło 5 akcji z myślą o mieszkańcach Poznania. Koniecznie trzeba ze sobą zabrać koc, napoje, przekąski, można też wziąć psa – i udział w wystawie. Muzyka i inne atrakcje też są przewidziane, a wszystko zaczyna się o 13…

W ramach Dnia Akcji Miejskich dzieją się:

1. PCHLI TARG – RUINY KLASZTORU, RÓG GARBAR i SOLNEJ
Masz smykałkę do handlu? Stare graty zalegają Ci w mieszkaniu? Zapraszamy na Pchli Targ w całkiem nietypowym, ale dobrze wszystkim znanym miejscu. Nie chodzi tylko o wzajemną wymianę towarów i walut – stawiamy na dobrą wspólną zabawę, nowe spojrzenie na starą okolicę. Ogólnopoznańska wyprzedaż garażowa uświetniona będzie przekąskami i ciepłą herbatą.

2. WYSTAWA PSÓW NIERASOWYCH – STARE KORYTO WARTY
Bierzcie swojego psa pod pachę i biegnijcie w sobotę do Starego Koryta Warty! Odbędzie się tam Wystawa Psów Nierasowych połączona z psim piknikiem. Nasze pupile będą mogły zmierzyć się w nietypowych kategoriach np. na najgrubszego psa, najbardziej wyłupiaste oczy albo najciekawsze sztuczki.

3. ŚCIANA POZNANIA – PLAC WIOSNY LUDÓW
Ściana Poznania to projekt oparty na zasadzie “nauka poprzez działanie”. Nie zmienimy postaw w społeczeństwie, dopóki sami nie damy przykładu i nie pokażemy jak można odczarować to, co znajduje się wokół nas. Na Placu Wiosny Ludów będziemy zachęcać mieszkańców do zostawienia cząstki siebie na specjalnie przygotowanych tablicach. W zamian każdy z uczestników otrzyma od nas “złotą myśl” albo jak kto woli “kopniaka do działania” – oczywiście wszystko na papierze! Na tablicach będzie można zostawić swój pomysł na Poznań lub napisać za co kocha się to miasto! WYBRANE POMYSŁY POSTARAMY SIĘ WDROŻYĆ!

4. PLAC GIER I ZABAW – ZBIEG ZIELONEJ I PODGÓRNEJ
Zapomniana, “niewidzialna” zieleń w widełkach ulic Podgórnej i Zielonej na jeden dzień zamieni się w Plac Gier i Zabaw! Będą wszelkiego rodzaju planszówki – od chińczyków poprzez rój, skończywszy na grach karcianych. Odbędą się gry zespołowe, a nawet gry video. Powstanie także tajemnicza instalacja z włóczki, o której kształcie i barwach zadecydują sami uczestnicy. A wszystko to w oprawie muzycznej ze Strefy Kultywator, podsycane przysmakami z okolicznych jadłodajni! Zapraszamy!

5. PLAC ŻYCZEŃ – ZBIEG GÓRNEJ I DOLNEJ WILDY
Pomyśl o tym czego pragniesz dla siebie, bliskich czy naszego miasta i przyjdź na Plac Życzeń! Nad trawnikiem zawiśnie trójkątna sieć, na której będzie można powiesić swoją karteczkę z życzeniem. Powiewające na wietrze marzenia będą tworzyć przyjemne miejsce do odpoczynku i kontemplacji. Zapraszamy z kocykiem!

WSTĘP OCZYWIŚCIE WOLNY!