Zapełnij Mirka na wiosnę!

Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania zachęca do przeprowadzenia wiosennych porządków na regałach i przyniesienia ciekawych tytułów do Miejskich Regałów Książkowych, czyli popularnych “Mirków”.

Mirki pojawiły się w Poznaniu już w zeszłym roku, dzięki inicjatywie grupy Ulepsz Poznań. Wielu poznaniaków przyzwyczaiło się już do regałów z książkami, ustawionych w centrum miasta. Co prawda nie ustrzegły się one wandali, a nie wszyscy mieszkańcy naszego miasta rozumieją ideę wymiany książek poprzez Mirki, jednak można stwierdzić, że eksperyment się udał.

Niestety, po długiej i męczącej zimie Mirki są nieco pustawe. Dlatego też stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania zachęca do wypełnienia regałów ciekawymi pozycjami z prywatnych zbiorów – tak, aby 23 kwietnia, czyli w Światowy Dzień Książki, Mirki pękały w szwach!

Jeżeli posiadacie książki, którymi chcecie się podzielić, przynieście je do Mirków. Przypominamy, że są one ustawione na ul. Fredry (przy przystanku tramwajowym w stronę Okrąglaka), na placu Wolności (nieopodal pomnika Hygiei), przed Teatrem Polskim oraz przy Galerii Miejskiej Arsenał.

Czytaj też:

Miejskie regały zapraszają na książki!

Zrób sobie zdjęcie na imieniny MiRKa!