Twórcy “Sępa” gośćmi kina Muza!

DKF KAMERA zaprasza na pokaz specjalny oraz spotkanie z twórcami filmu “Sęp”: Eugeniuszem Korinem, autorem scenariusza i reżyserem filmu oraz Michałem Żebrowskim, odtwórcą głównej roli. Spotkanie odbędzie się 22 kwietnia, a poprowadzi je Wiesław Kot.

Eugeniusz Korin: reżyser, pedagog, producent teatralny; współwłaściciel oraz dyrektor artystyczny Teatru 6.piętro w Warszawie.
Jest absolwentem wydziałów aktorskiego i reżyserskiego Państwowego Instytutu Teatru, Muzyki i Kina w Leningradzie (1975 r.) oraz wydziału reżyserii Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie (1980 r.) Wyreżyserował ponad 60 spektakli dramatycznych, komedii, spektakli muzycznych i oper w teatrach największych miast Polski, a także w Szwajcarii i Rosji. Jest reżyserem spektakli telewizyjnych, autorem kilkunastu adaptacji, tłumaczeń, scenariuszy filmowych i telewizyjnych oraz sztuk teatralnych.

W latach 1990 – 2003 był Dyrektorem Naczelnym i Artystycznym Teatru Nowego w Poznaniu, w którym wyreżyserował „Króla Leara” z Tadeuszem Łomnickim w roli tytułowej. Jest jednym z nielicznych reżyserów teatralnych, którego spektakle osiągają kilkunastoletnie cykle eksploatacji i są grane po kilkaset razy.

 W 2010 roku, wspólnie z Michałem Żebrowskim, założył Teatr 6.piętro. Jako dyrektor artystyczny i reżyser realizuje m.in. autorskie cykle premier “Miłość, Zdrada i Przebaczenie” według Woody Allena, cykl przewidziany jako tryptyk, oraz “Fredro Boyem”.

Michał Żebrowski: aktor, producent teatralny, współwłaściciel oraz Dyrektor Naczelny Teatru 6.piętro.
Michał Żebrowski jest absolwentem warszawskiej PWST. Na dużym ekranie zadebiutował w 1993 roku w „Samowolce” Feliksa Falka. Wielką popularność przyniosły mu role w polskich superprodukcjach filmowych z 1999 roku m.in. w „Panu Tadeuszu” Andrzeja Wajdy i w „Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana. Efektem była nagroda czytelników miesięcznika FILM w 2000 roku – Złota Kaczka dla najlepszego aktora – za role Tadeusza Soplicy i Jana Skrzetuskiego oraz nominacja do Orła – Polskiej Nagrody Filmowej za rolę u Hoffmana. W 2001 roku Żebrowski wcielił się w Geralta z Rivii, głównego bohatera „Wiedźmina” w reżyserii Marka Brodzkiego. Rola białowłosego zabójcy potworów umocniła jego wizerunek heroicznego bohatera.

W 2003 roku ponownie wystąpił u Jerzego Hoffmana w epickim fresku „Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem”. Uznanie przyniosła mu rola w przejmującym filmie Magdaleny Piekorz „Pręgi”, za rolę Wojtka zdobył kolejną Złotą Kaczkę. Ponadto Żebrowski wystąpił w polsko-chińskiej produkcji Jacka Bromskiego „Kochankowie roku tygrysa” (2006) oraz debiutanckim filmie Andrzeja Seweryna „Kto nigdy nie żył…”. Rok później zagrał w rosyjskiej megaprodukcji „1612”. W 2008 roku ponownie zagrał w filmie Magdaleny Piekorz pt. „Senność”, rola przyniosła mu kolejną Złotą Kaczkę. Aktor zagrał także w nowej ekranizacji Janosika w reżyserii duetu Holland/Adamik.

SĘP – O FILMIE
Wyobraź sobie, że masz moc decydowania o ludzkim życiu. Kogo byś potępił, a kogo ocalił?
W centrum Europy nagle, bez śladu, zaczynają znikać ludzie. Śledztwo trafia w ręce Sępa (Michał Żebrowski) – policjanta, który wydaje się być pozbawiony uczuć. Twardy, nieprzekupny, bez zobowiązań i przysług do wyświadczenia innym. Do czasu, aż poznaje Nataszę (Anna Przybylska) – kobietę inną niż te, które spotykał do tej pory. Sęp rozpocznie niebezpieczną grę z przeciwnikiem wyprzedzającym go wciąż o krok. Odkryje świat, w którym ludzie prowadzą podwójne życie. Pierwszy raz, logiczne myślenie wpędzi go w pułapkę bez wyjścia. Nagle z łowcy zamieni się w zwierzynę. Balansując na granicy namiętności i rozumu, świata logiki i sprytnej manipulacji, będzie musiał odpowiedzieć na pytanie: czy jest coś ważniejszego niż życie?

poniedziałek, 22 kwietnia 2013
godz. 21.00. Spotkanie zaczyna się od projekcji filmu. Bilety: 15 zł

Czytaj także:

“Sęp” – orłem nie jest, ale lata wysoko