Wyobraźnia utrudnia życie? Nie w UAP!

10 maja w Galerii Aula Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu odbędzie się spotkanie, oraz warsztaty dotyczące introligatorstwa „Co zrobić z papierem!”. Gościem będzie Anna Martinovska, artystka, która opowie uczestnikom, dlaczego robienie książek sprawia tak wiele przyjemności oraz jak introligatorstwo wygląda w czeskiej Pradze, a jak w Poznaniu.

Podczas warsztatów pod czujnym okiem Ani powstaną unikatowe książki, notesy, kalendarze.

Projekt jest się coraz bardziej popularny w Poznaniu. Dzięki takim akcjom jak Wyobraźnia utrudnia życie, Poznań staje miastem otwartym na Sztukę i kulturę. Niestety w naszym mieście oferta kulturalna jest ograniczona, dlatego małymi krokami planujemy to zmienić, by stać się międzynarodowym miastem sztuki. Chcemy zadbać o to aby miasto stało się bardziej atrakcyjne i nowoczesne, oraz otwarte na turystów.  Obecnie planujemy pomalować jedną z Poznańskich latarni na ostry różowy kolor, a 6 kwietnia przeprowadzimy prawdziwe miejskie święto.
Nasze hasła to: zobacz, przedefiniuj i zadziałaj.

Wyobraźnia utrudnia życie to:
autorska seria nietypowych spotkań, warsztatów, akcji miejskich…
celem projektu jest uwrażliwienie uczestników na ich własne otoczenie oraz realna ingerencja w tkankę miejską,
interesuje nas nadawanie nowych znaczeń i definicji istniejącym już obiektom i projekcja niespotykanych, innych funkcjonalności w obrębie infrastruktury Poznania,
Na spotkaniach  rozmawiamy ze znanymi aktywistami, społecznikami i artystami poruszającymi się po przestrzeni miejskiej, a na każdym spotkaniu  zadajemy uczestnikom  pytanie – co jest dusza miasta? Z odpowiedzi chcemy stworzyć graficzną ilustrację, którą umieścimy na jednej z poznańskich ścian.

Zapraszamy także do zapoznania się z naszym funpage http://www.facebook.com/WyobrazniaUtrudniaZycie?ref=hl
 gdzie na bieżąco zamieszczamy wszystkie informacje o naszych akcjach. Znajdują się tam także zdjęcia i opisy wszystkich wydarzeń.  

Autorki projektu: Ewa Mrozikiewicz to studentka UAP, interesująca się sztuką w przestrzeni miejskiej. Działaczka i aktywistka miejska. Intencją jej działań jest ożywienie miasta, oraz uwrażliwienie ludzi na otoczenie.

Monika Pietryga: studentka kulturoznawstwa na UAM. Interesuje się różnymi akcjami miejskimi, które jednoczą poznaniaków, poprzez wspólną zabawę. Istotnym elementem dla niej jest pielęgnowanie i tworzenie kultury pamięci miasta. „Chciałabym  sprawić aby Poznań stał się miastem kultury i sztuki.  Zbyt słabo reklamowane są wernisaże, wystawy, spotkania z pisarzami, artystami, ponadto zainteresowanie kulturalnymi wydarzeniami jest drastycznie małe. Bierzmy przykład z takich miast jak Berlin, Paryż gdzie wszystko funkcjonuje o wiele sprawniej.  Duszą miasta jesteśmy my i to od nas zależy jak wygląda Poznań. Czas na zmiany.”