Kajakowa Masa Krytyczna płynie 26 maja

W piękną, słoneczną – a przynajmniej taką mamy nadzieję – niedzielę poznańscy kajakarze znów wyruszą z Puszczykowa do Poznania w Kajakowej Masie Krytycznej, by przypomnieć władzom miasta, ile osób w Poznaniu chciałoby mieć tu marinę z prawdziwego zdarzenia.

Kajakową Masę Krytyczną organizuje tradycyjnie Akademicki Klub Kajakowy Panta Rei przy wsparciu finansowym sponsora głównego, firmy SwedeCenter budującej nadwarciańskie osiedle Portowo.

Celem organizacji spływu kajakowego jest upowszechnianie wśród poznaniaków tej formy aktywnego wypoczynku i zwrócenie uwagi na potencjał Warty jako doskonałego miejsca rekreacji i spędzania wolnego czasu. W spływie weźmie udział rekordowa liczba ponad 450 kajakarzy.

Miejscem startu masy jest Przystań Kajakowa nad Wartą w Puszczykowie k/Poznania, natomiast meta znajduje się w Poznaniu, w okolicach mostu św. Rocha. Trasa spływu liczy ok. 20 km. W ramach imprezy przewidziana jest również część plenerowa, która odbędzie się po dopłynięciu do mety, na prawym brzegu Warty przy moście św. Rocha. W programie pikniku między innymi: koncerty, pokazy, konkursy i warsztaty dla najmłodszych.

Czytaj także:

Kajakowa Masa Krytyczna: chcemy mariny w Poznaniu!