Dzieci z Łejerów popierają poetów!

Nie chcą chuliganów i przemocy, zabijania i kradzieży, chcą mieć więcej zdrowej żywności i wody – dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 83 „Łejery” pod takimi hasłami przeszły od CK Zamek aż na Stary Rynek i w ten sposób wzięły udział w festiwalu Poznań Poetów.

Dzieci same wybrały na swoje transparenty takie hasła, które uważają za najważniejsze i które dotykają problemów dla nich najistotniejszych. Można więc się było dowiedzieć, co jest istotne dla tego najmłodszego pokolenia.

A co jest ważne dla dzieci? jak się okazuje, życie bez przemocy, chuligańskich wybryków i przestępstw, a także zgodne z naturą. Małych poznaniaków bardzo niepokoi stan środowiska naturalnego i całym sercem popierają wszystkie działania, które sprawia, że jedzenie będzie bardziej naturalne i bez chemicznych polepszaczy, woda do picia dostępna dla wszystkich potrzebujących, a w powietrzu jest mniej spalin.

Mali demonstranci przeszli ze Starego Rynku pod CK zamek. Dziecięca demonstracja była jednym z wydarzeń towarzyszących festiwalowi Poznań Poetów.