Jak pojadą autobusy i tramwaje podczas meczu Lech Poznań – Podbeskidzie Bielsko-Biała?

W związku z organizacją meczu piłkarskiego: Lech Poznań – Podbeskidzie Bielsko-Biała w dniu 25 maja o godzinie 15.45, wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Komunikacja tramwajowa i autobusowa przed meczem: obsługa linii nr 45, 50, 63, 91 autobusami przegubowymi, wzmocnienie obsługi linii autobusowej „za tramwaj” nr T1, a w godzinach od 13:30 do 15:00 uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa nr 30:

MARCINKOWSKIEGO – 27 Grudnia – Fredry – Dąbrowskiego – Przybyszewskiego – Grunwaldzka – STADION MIEJSKI

W godzinach od 13.30 do 14.10 kursy będą wykonywane z częstotliwością co 10 minut, a od 14.10 z częstotliwością co około 5 minut. Kursy realizowane będą tylko w kierunku Stadionu Miejskiego.

W trakcie meczu tramwaje kursujące na linii nr 30 zostaną wycofane pod nadzorem służb MPK oraz policji przez rondo Jana Nowaka-Jeziorańskiego na tor południowy, gdzie oczekiwać będą na przystanku „Stadion Miejski” jako linie tramwajowe nr 6 i 15 do zakończenia meczu.

Komunikacja tramwajowa i autobusowa po meczu: obsługa linii nr 45, 50, 63, 91 autobusami przegubowymi, wzmocnienie obsługi linii autobusowej „za tramwaj” nr T1, z przystanku „Stadion Miejski” uruchomione zostaną dodatkowe kursy w stronę centrum, Piątkowa i Rataj jako linie tramwajowe nr 6 i 15.

Bilet lub karnet na mecz Lech Poznań – Podbeskidzie Bielsko-Biała nie upoważnia do bezpłatnego przejazdu środkami komunikacji miejskiej organizowanymi przez ZTM. Informujemy, że na wszystkich liniach kursujących w dniu meczu (także na linii nr 30) obowiązuje taryfa opłat ZTM Poznań. Pasażerowie zobowiązani są do posiadania ważnego biletu na przejazd.