DAGADANA+FRANK PARKER

W swej twórczości zespół łączy różne style muzyczne przeplatając jazz, folk i elektronikę. Koncerty Dagadany są pełne ciepła i poczucia humoru. Receptą grupy na określenie własnego miejsca na folkowej scenie są wokalizy, przetwarzanie głosu, transowy kontrabas i korzystanie z dziecięcych instrumentów muzycznych. W grudniu 2008 roku zespół wydał EP “Wygadana” z pięcioma utworami, a dwa […]

W swej twórczości zespół łączy różne style muzyczne przeplatając jazz, folk i elektronikę. Koncerty Dagadany są pełne ciepła i poczucia humoru. Receptą grupy na określenie własnego miejsca na folkowej scenie są wokalizy, przetwarzanie głosu, transowy kontrabas i korzystanie z dziecięcych instrumentów muzycznych.

W grudniu 2008 roku zespół wydał EP “Wygadana” z pięcioma utworami, a dwa lata później debiutancki album “Maleńka”. Płyta została doceniona przez wielu recenzentów i wyróżniona nagrodą „Fryderyki”. W 2011 roku zespół wydał drugi krążek “Dlaczego nie”, który również nominowany został do nagrody „Fryderyki 2012”. Muzycy wiele podróżują koncertując na całym świecie.

Frank Parker – perkusista, który współpracował z wieloma wybitnymi muzykami chicagowskiej sceny jazzowej. Były członek zespołu Jazz Studio Orchestra ostatnio często bywa w Polsce, gdzie m.in. współpracuje z trębaczem Maciejem Fortuną.

skład projektu:
Daga Gregorowicz – głos, elektronika
Dana Vynnytska – głos, instrumenty klawiszowe
Mikołaj Pospieszalski – kontrabas, gitara basowa
Frank Parker – perkusja

bilet na koncert : 20 zł
bilet na pierwszy dzień festiwalu: 40 zł
bilet na cały festiwal : 80 zł

Bilety do nabycia:
http://beta.bilety24.pl/tickets/seat/id/25497/type/0/section/364
oraz w kasie CK Zamek