Święto Patronów Miasta Poznania z Teatrem Muzycznym

Wesele Figlary, czyli obraz i podobieństwo to napisana przez znanych poznańskich autorów komedia muzyczna. Wyreżyserował ją Artur Hofman, libretto napisał Juliusz Kubel,
a muzykę skomponował Mariusz Matuszewski. Rzecz rozgrywa się współcześnie w Poznaniu i jest zgrabnym pastiszem nawiązującym do Cyrulika sewilskiego i Wesela Figara.

W sferze pomysłów muzycznych autorzy postawili na stylistykę zróżnicowaną, udanie korespondującą z wieloma współczesnymi gatunkami rozrywki. Dowcipna opowieść, świetne dialogi, wyraziste postaci, oryginalna muzyka i teksty piosenek, kilka potencjalnych przebojów, a także liczne odwołania do klasyki i do współczesnej naszej lokalnej rzeczywistości przyczyniły się do sukcesu tego spektaklu.

Z okazji rocznicy Poznańskiego Czerwca oraz Święta Patronów Miasta w spektaklach gościnnie wystąpi Stary Marych i zagra Kapela Zza Winkla, a 29 czerwca przed spektaklem,  o godz. 18.15, Juliusz Kubel opowie o gwarze poznańskiej. Spotkanie ma na celu utrwalenie lokalnej, terytorialnej odmiany języka. Juliusz Kubel przedstawi wiele szczegółów związanych z życiem i obyczajami poznaniaków, odrębności zwyczajowych i środowiskowych, oraz językowe dowcipy i przysłowia.

Nasz musical z pewnością przyczyni się do uświetnienia tych jakże ważnych dla Poznania uroczystości, w których wezmą udział także władze Poznania.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.