Sensacja na Mistrzostwach Europy Juniorów w Skokach do wody!

Pierwszy dzień mistrzostw Europy juniorów w skokach do wody rozgrywanych w poznańskich Termach Maltańskich rozpoczął się sensacyjnie. Konkurs juniorów 14-15 letnich w grupie wiekowej B wygrał Szwajcar Jonathan Suckow. Jest to pierwszy medal zdobyty przez Szwajcara na imprezie międzynarodowej.

Jego sukces nie jest przypadkowy, ponieważ wygrał również eliminacje. Za jego plecami toczyła się wyrównana walka o pozostałe medale. Drugie miejsce zajął Rosjanin Maksim Lebiediew a trzecie Brytyjczyk Matthew Lee. Startujący w finale Polak, Krystian Maksimek, zajął 11 miejsce.

Trampolina 1 metr, grupa B juniorów.
1. SUCKOW Jinathan, Szwajcaria: 397,45 pkt.
2. LEBIEDIEW Maksim, Rosja: 395,15 pkt.
3. LEE Matthews, W. Brytania: 389,oo pkt.
4. LARSEN Andreas, Dania: 379,15 pkt.
5. NIKOŁAJEW Nikita, Rosja: 378,35 pkt.
6. NAUROZOW Jurij, Białoruś: 368,55 pkt.
7. CHRISTENSEN Martin, Dania: 351,5o pkt.
8. MELSA Juraj, Chorwacja: 348,75 pkt.
9. JUNTTILA juho, Finlandia: 347,85 pkt.
10. COSOLI Andrea, Włochy: 339,95 pkt.
11. MAKSIMEK Krystian, Polska: 331,45 pkt.
12. WERMELINGER Jan, Szwajcaria: 317,3o pkt.

W drugim konkursie – skokach z wieży dziewcząt grupy A 16-18 lat – wystartowało 12 zawodniczek. Konkurs zdominowały Rosjanki, które zdobyły złoty i srebrny medal. Zwyciężczyni, Jekaterina Pietuchowa, w ubiegłorocznych mistrzostwach Europy zdobyła brązowy medal. Polki w tej konkurencji nie startowały.

Wieża, grupa A juniorek.
1. PIETUCHOWA Jekaterina, Rosja: 448,2o pkt.
2. GAWOR Daria, Rosja: 396,o5 pkt.
3. WATTS Bethany, W. Brytania: 377,oo pkt.
4. BELASSO Giulia, Wlochy: 374,2o pkt.
5. SYRBE Kristin, Niemcy: 373,oo pkt.
6. WARD Georgia, W. Brytania: 370,o5 pkt.
7. KRASNOSZLIK Ganna, Ukraina: 368,15 pkt.
8. SIRKKA Ellen, Finlandia: 325,65 pkt.
9. PALLOTA Flavia, Włochy: 3214,8o pkt.
10. SZESZKA Kristina, Białoruś: 319,15 pkt.
11. BAATZ Thelma, Norwegia: 292,15 pkt.
12. STAUDENHERZ Michelle, Austria: 286,5o pkt.

EUROPEAN JUNIOR CHAMPIONSHIPS 2013
Pierwszy dzieo zawodów zakooczyli juniorzy skokami synchronicznymi z trampoliny 3-metrowej. Do konkursu zgłosiło się dziewięd duetów, które wykonały po 5 skoków. Bezkonkurencyjni byli Rosjanie, którzy prowadzili od pierwszego do ostatniego skoku. Za to o pozostałe medale toczyła się wyrównana walka i kolejnośd na drugim miejscu zmieniała się co skok. Sprawiło to, że konkurs był bardzo emocjonujący i do końca trzymał widzów w napięciu i niepewności.

Skoki synchroniczne z trampoliny 3-metrowej juniorów:
1. MOŁCZANOW Ilja/KUZMIN Ilja, Rosja: 331,62 pkt.
2. HASLAM Jack/WOODWARD Frederick, W. Brytania: 309,oo pkt.
3. NEWINGLOWSKI Wadim/TKACZENKO Filip, Ukraina: 298,14 pkt.
4. KIRCHOFF Philip/SEIDEL Frithjof, Niency: 278,55 pkt.
5. JENSEN Daniel/DEVOR Philip, Norwegia: 274,44 pkt.
6. CIAMMARUGHI Giacomo/MARSALGIA Lorenzo, Włochy: 271,95 pkt.
7. GARCIA Nicolas/Garcia Hector, Hiszpania: 267,48 pkt.
8. CHRISTENSEN Martin Bang/Larsen Andreas Sargent, Dania: 258,o6 pkt.
9. SUCKOW Jonathan/RIECKHOFF Simon, Szwajcaria: 250,89 pkt.

Przed nami jeszcze cztery dni zawodów. Dziś podczas eliminacji od godziny 9.30 będziemy mogli kibicować pięciu zawodnikom z Polski. Największe emocje będą nam towarzyszyły w eliminacjach o 14, w których wystartuje Kacper Lesiak, nasza nadzieja na złoto. Finały rozpoczną się o godzinie 17. Zapraszamy wszystkich do kibicowania – wejście na trybuny jest darmowe!