Prezydent dziękuje poznaniakom za przeprowadzkę Biblioteki Raczyńskich

Prezydent wspólnie z Wojciechem Spaleniakiem, dyrektorem Biblioteki Raczyńskich, dziękują poznaniakom za czynny udział w przeprowadzce filii na Świętym Marcinie do gmachu przy placu Wolności, która odbyła się 29 czerwca 2013 roku.

Prezydent Ryszard Grobelny napisał: „Drodzy Poznaniacy! Bardzo Wam dziękuję za udział w przeprowadzce Biblioteki Raczyńskich, a także miłą i rodzinną atmosferę, która panowała w przepięknym ludzkim łańcuchu między Świętym Marcinem, a Placem Wolności.  Około 1200 osób wspólnie przeniosło 1,5 tony książek! Skoro udało nam się je przenieść, korzystajmy z nich!”

Swoje podziękowania przygotował także Wojciech Spaleniak – dyrektor Biblioteki Raczyńskich.

– Koniec wieńczy dzieło – tak krzyknął przez megafon, kiedy ostatnia książka z fili na Świętym Marcinie dotarła pod siedzibę Biblioteki na placu Wolności. Teraz krzyczę: do dzieła! Korzystajmy z pięknego, nowego symbolu Poznania. Zapewniam, że wszyscy pracownicy Biblioteki Raczyńskich zrobią wszystko, by ksiązka stała się, jak kiedyś, najlepszym przyjacielem człowieka. Za wspaniałą przeprowadzkę dziękuję mieszkańcom, pracownikom biblioteki i urzędu oraz prezydentowi Grobelnemu.