Rozpoczęcie prac modernizacyjnych sieci T-Mobile w Poznaniu

Na terenie Poznania będzie miała miejsce modernizacja sieci, dzięki której mieszkańcy będą mogli korzystać z najwyższej jakości usług oferowanych przez T-Mobile. Planowany termin rozpoczęcia prac przypada na 15 lipca.

Celem prowadzonej modernizacji jest zapewnienie klientom T-Mobile najwyższej jakości usług, jeszcze lepszego zasięgu oraz szybszego Internetu mobilnego na większym obszarze. Największe efekty modernizacji będzie można odczuć korzystając z usług wewnątrz budynku. Prace będą polegały na wymianie dotychczasowych rozwiązań na najnowocześniejszy sprzęt i technologie. Oprócz tego zostanie zwiększona liczba stacji bazowych sieci T-Mobile. W przypadku rejonu Poznania będzie to zwiększenie ilości stacji bazowych sieci 2G o 65% z 218 do 359. W przypadku sieci 3G będzie to aż 79% wzrost ze 196 do 350 stacji.

Rejon Poznania został podzielony na 12 obszarów roboczych. Jeżyce oraz Dworzec Główny to tereny, w których rozpoczną się pracę. Kolejne to Winiary, Grunwald, Wilda, Starołęka, Stare Miasto, Wschód ponownie Jeżyce, a następnie Puszczykowo–Mosina. Modernizację w obszarze zakończą prace na obszarze Nowego Miasta i Murowana Goślina – Pobiedziska. Na każdym terenie prace będą przebiegać według jednego schematu: wymiana sprzętu, konsolidacja stacji, optymalizacja, weryfikacja oraz akceptacja. Szacowany czas trwania modernizacji na każdym z obszarów to około sześć tygodni.

Po zakończeniu prac mieszkańcy odczują widoczną zmianę podczas korzystania z usług T-Mobile. Potwierdzają to wyniki testów, które zostały przeprowadzone w rejonach, gdzie odbyła się już modernizacja. Wynika z nich, że średnia prędkość transmisji danych wzrosła tam nawet kilkakrotnie. Wzrosła także średnia ilość przesyłanych danych.

Prace będą realizowane w nocy oraz w godzinach najmniejszego zapotrzebowania na usługi telekomunikacyjne na danym terenie. Podczas wymiany sprzętu każda ze stacji należących do T-Mobile zostanie wyłączona maksymalnie na trzy godziny ( w tym czasie połączenia klientów będą obsługiwane przez stacje sąsiednie). Po zakończeniu prac nad wymianą wszystkich nadajników na nowe, sieć będzie poddana optymalizacji. W tym czasie na terenie kastra mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w dostępie do usług. Po tej procedurze abonenci będą mogli korzystać z dostępu do najnowocześniejszej i najlepszej jakościowo sieci telekomunikacyjnej w Polsce.