Lokatorzy z Łaskarza dostali klucze

– Mam nadzieję, że mieszkania będą się podobać – mówił prezydent Ryszard Grobelny, wręczając klucze lokatorom 93 nowiutkich mieszkań komunalnych na ul. Łaskarza.

Nowe komunalne osiedle przy ulicy Łaskarza to trzy czterokondygnacyjne budynki, w których jest 75 lokali dwupokojowych oraz 18 trzypokojowych o powierzchni od 52 do 62 metrów kwadratowych, z czego 6 lokali przystosowanych jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Takich właśnie lokali, jak wynika z danych ZKZL, najczęściej poszukują klienci Biura Zamiany Mieszkań ZKZL. Obok bloków znajduje się także parking na ponad 140 aut.

– To doskonała lokalizacja, bo obok jest szkoła, blisko do tramwaju – zwracał ,muwagę prezydent Grobelny. – Nie ma tu luksusów, ale myślę, że mieszkania mogą się podobać…

Ale “podobać się” to stanowczo za mało, by wyrazić uczucia uszczęśliwionych lokatorów, kurczowo ściskających właśnie otrzymane klucze. Pan Jan Borowicz zapytany o to, czy mieszkanie mu się podoba, tylko macha ręką.
– Brak mi słów – mówi wzruszony. – Ale teraz to ja mieszkam w barakach przy Opolskiej…

Nowym mieszkaniem zachwyceni są też państwo Anna i Tadeusz Zielińscy oraz ich trzy córki: daria, Joanna i Milena. Dotąd mieszkali przy Wilczaku w budynku, który tak naprawdę był barakiem przystosowanym jako tako do funkcji mieszkalnej.
– Samo mieszkanie nie było złe – mówi pani Anna. – Ale już otoczenie było nie za ciekawe…

– Mieszkaliśmy tam 26 lat – dodaje pan Tadeusz. – Teraz to zmiana dla nas o 100 procent!

Bo teraz państwo Zielińscy będą mieli do dyspozycji trzy pokoje: dwa średnie i jeden duży, na trzecim piętrze. O tym, kto zajmie jaki pokój, toczyły się długie dyskusje w rodzinie…
– Ja chciałam największy, ale mi się nie udało – śmieje się Milena.

Państwo Zielińscy mają miesiąc czasu na przeprowadzkę, ale na pewno przeprowadzą się znacznie wcześniej.
– Dziewczyny obiecują, że już zaczynają się pakować i od jutra śpią na karimatach – mówi pani Anna.

Na razie wszyscy lokatorzy mogli więc obejrzeć swoje nowe mieszkania, sprawdzić, czy drzwi i okna otwierają się jak powinny i pozachwycać nowymi łazienkami – bo mieszkania zostały przekazane lokatorm w wersji “pod klucz”.
– Myślę, że wszyscy będą zadowoleni – uśmiecha się Jarosław Pucek, dyrektor Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych, który wybudował mieszkania przy Łaskarza.

Czytaj także:

Na Łaskarza już jest wiecha!

Powstaje osiedle bloków komunalnych na Łaskarza