Półwiejska wyładnieje!

A wszystko to dzięki remontowi małej architektury na tej ulicy. Przechodzący ulicą poznaniacy już pewnie zauważyli, że ławki i znajdujące się między nimi donice zostały zdemontowane.

Teraz wszystkie ich elementy zostaną poddane gruntownej renowacji: drewniane ławki zostaną odświeżone, zaimpregnowane i uzupełnione o brakujące elementy. Ubytki w betonowowych donicach także zostaną uzupełnione, dodatkowo zostaną one pokryte powłowką antygraffiti. W doniach zostanie także posadzona nowa zieleń: niskie drzewka i krzewy, które dodadzą uroku ulicy.

Wszystko to ma zostać zakończone do 23 sierpnia – niestety, minusem prac renowacyjnych jest fakt, że w tym czasie poznaniacy będą mieli problem, żeby usiąść na deptaku. Na szczęście zawsze pozostaje do wyboru park albo kilka ogródków kawiarnianych znajdujących się przy ulicy…