Kolejna firma otwiera biura w Poznaniu

Amerykańska firma Propex Global Company, producent specjalistycznych produktów z tworzywa sztucznego, otwiera swoje centrum operacyjne w Poznaniu. Centrum będzie miało swoją siedzibę w biurowcu Skalar.

W odróżnieniu od centrów finansowo-księgowych placówka firmy Propex będzie centrum operacyjnym, koordynującym działanie spółek córek w Europie. Będą tam realizowane funkcje: księgowość, obsługa klienta, logistyka, zarządzanie łańcuchem dostaw oraz HR. W Poznaniu Pracę w centrum znajdzie łącznie 50 wysoko wykwalifikowanych osób, a rekrutacje już trwają.

Już teraz władze firmy nadają duże znaczenie otwieranemu centrum w Poznaniu. Oprócz realizowania ważnych funkcji zarządczych i koordynacyjnych, centrum będzie stanowić przyczółek dla ekspansji na rynki Europy Wschodniej i Azji. Jeżeli poznańskie biuro osiągnie sukces, jego znaczenie w koncernie może jeszcze wzrosnąć.

Poznań został wybrany przez firmę na siedzibę europejskiego centrum przede wszystkim ze względu na jakość pracowników i efektywność działania.
– Poznań jest bardzo dobrą lokalizacją dla biznesu: wykształceni ludzie, wysoka liczba inżynierów w stosunku do liczby mieszkańców, rozwijające się miasto. Mam tu już wcześniejsze pozytywne doświadczenia biznesowe z innej firmy. Sądzę, że Poznań może być atrakcyjną alternatywą dla firm amerykańskich na lokalizację europejskiego centrum w stosunku do takich miast jak np. Bruksela – twierdzi Mike Gorey, prezes zarządu Propex Global Company.

– Jesteśmy dumni, że oferta Poznania spełnia oczekiwania wymagającego inwestora amerykańskiego. Na pewno będzie to przykład sukcesu, który przekona kolejnych inwestorów, że Poznań zapewnia dobre warunki do inwestowania – podkreśla Marcin Przyłębski, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Poznania.

Czytaj także:

Merlin przenosi się do Poznania