Dancing Poznań: premiera Hello, Stranger!

Podczas jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca zespół PTT zaprezentuje przedstawienie Hello, Stranger! w choreografii Pawła Malickiego. Premiera spektaklu odbędzie się 18 i 19 sierpnia na scenie Teatru Ósmego Dnia.

Jedną z inspiracji do powstania przestawienia stanowi tekst księdza Tischnera pt. Inny. Czytamy w nim m.in. „Inność Innego wydobywa na jaw moją własną inność. Inność jest wzajemna […]przynosi wciąż nowe niespodzianki[…]”. Pokaz przedpremierowy przedstawienia Pawła Malickiego odbył sie podczas lutowego festiwalu Atelier. Jak zapowiada choreograf, sierpniowe prezentacje będą znacznie różniły się od wcześniejszego zarysu spektaklu. Widzowie poznańskich Ósemek będą mogli m.in. posłuchać aranżacji muzycznych na żywo w wykonaniu Bartosza Dziadosza. Zmianie uległa również obsada i warstwa wizualna przedstawienia.
 
Dla uczestników Dancing Poznań, w ramach którego odbywa się X Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca, przygotowano specjalne bilety ulgowe na premierę w cenie 15 zł.

Spektakl jest realizowany w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego “Młoda Polska”.