Dzięki radnemu zyskały przedszkole i biblioteka

4 tysiące złotych dla filii Biblioteki Raczyńskich i 12 tysięcy dla przedszkola nr 164 – tyle obie placówki dostana z budżetu osiedla Stare Miasto dzięki radnemu Jędrzejowi Oksza-Płaczkowskiemu.

O wielkich potrzebach i małych środkach placówek oświatowych i kulturalnych nikogo w Poznaniu chyba nie trzeba przekonywać. Tym bardziej cieszą takie inicjatywy jak Rady Osiedla Stare Miasto, która nigdy nie zapomina o potrzebach jednych i drugich układając osiedlowy budżet.

Nie inaczej było w tym roku. Radny Jędrzej Oksza-Płaczkowski zgłosił wniosek o przyznanie dodatkowych środków na zakup książek dla dwóch filii Biblioteki Raczyńskich: nr 11 oraz 39/61 (po 2 tys. zł dla każdej) oraz 12 tys. zł na zakup i montaż urządzeń zabawowych przy przedszkolu nr 164. Pozostali radni przegłosowali oba wnioski i w ten sposób poważne zastrzyki finansowe dla obu instytucji stały się faktem. I bibiliotece, i przedszkoklu znacznie ułatwi to pracę w 2014 roku.

Budżet ROSM na 2014 rok wynosi dokładnie 905 tys. 667 zł. Największym jednorazowym wydatkiem będzie dofinansowanie budowy parku w starym korycie Warty, na który radni osiedlowi przeznaczą 154 tys. zł.