Motocyklowa parada przejechała przez Poznań

33 lata temu powstał Niezależny i Samorządny Związek Zawodowy “Solidarność”. Politycy, związkowcy i kilkuset motocyklistów przypominało o tym wydarzeniu podczas uroczystość pod poznańskimi krzyżami.

Było głośno i tłoczno w sobotę pod poznańskimi krzyżami, stojącymi na placu Mickiewicza – ale przede wszystkim było patriotycznie. 31 sierpnia jest bowiem rocznicą powstania pierwszego wolnego związku zawodowego. Ten dzień ustanowiony został Dniem Solidarności i Wolności.

Pod poznańskimi krzyżami odbyły się uroczystości upamiętniające podpisanie porozumień sierpniowych w 1980 roku w Szczecinie. Politycy i działacze związkowi złożyli kwiaty i przypominali o czasach komunizmu. Wcześniej odbyła się msza święta w kościele ojców Dominikanów przy al. Niepodległośći.

Po oficjalnej części uroczystości odbyła się VI już Parada Motocyklowa “Solidarnoci”. Kilkuset motocyklistów przejechało ulicami Poznania. Bartosz Paczkowski, nasz fotoreporter, przygotował krótką fotorelację z wydarzeń na placu Mickiewicza. Zapraszamy do obejrzenia jego zdjęć!