Wielkie święto kolorów – Holi Open Air Poznań!

Holi Open Air Poznań to impreza, jakiej jeszcze w stolicy Wielkopolski nigdy nie było. Nic w tym dziwnego – sam zwyczaj organizowania takich imprez jest dość młody, chociaż już np. w Indiach jest obecny od wieków. To właśnie bowiem tam narodziło się Holi – hinduistyczne święto radości i wiosny. Chociaż poznańskie wydarzenia nie miały nic […]

Holi Open Air Poznań to impreza, jakiej jeszcze w stolicy Wielkopolski nigdy nie było. Nic w tym dziwnego – sam zwyczaj organizowania takich imprez jest dość młody, chociaż już np. w Indiach jest obecny od wieków. To właśnie bowiem tam narodziło się Holi – hinduistyczne święto radości i wiosny. Chociaż poznańskie wydarzenia nie miały nic wspólnego z religią, to jednak celebrowania radości było co niemiara.

Chociaż samo wydarzenie rozpoczynało się o 12.30, to jednak pierwsze “rzucanie proszkami” odbyło się kilka godzin później. Jak mówili świadkowie, nie było ono jeszcze zbyt efektowne.

– 20 osób się zebrało i rzuciło tym proszkiem – relacjonował nam Sebastian, jeden z pierwszych uczestników. I chociaż prawdopodobnie nieco zaniżył liczbę bawiących się osób, to jednak jego słowa były bardzo bliskie prawdy.

O wiele lepiej było w późniejszych porach (rzucanie odbywało się o każdej pełnej godzinie) – w zasadzie z każdą godziną pod sceną, na której grali DJ-e, gromadziło się coraz więcej osób. Co prawda w żadnym momencie nie było tam 2,5 tys. osób (a tyle biletów sprzedano do piątku, 30 sierpnia), jednak mimo to uczestnicy zaprezentowali piękne, barwne widowisko.

Zresztą słowa tego nie oddadzą – najlepiej zobaczyć to na zdjęciach, które udało nam się zrobić. Zapraszamy do galerii!