Warsztaty Rails Girls zaczynają się w piątek

159 osób z Polski i nie tylko zgłosiło chęć uczestnictwa w dwudniowych warsztatach programistycznych Rails Girls Poznań. organizatorzy wybrali spośród nich 30 uczestniczek, które w najbliższy weekend będą tworzyć aplikacje przy użyciu Ruby onRails. To pierwsze takie spotkanie w Poznaniu. Adresatkami wydarzenia są wyłącznie kobiety.

– Pierwsze spotkanie Rails Girls Poznań spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. Wybór nie był łatwy – mówi Joanna Ignaczak, jedna z organizatorek warsztatów. – Otrzymałyśmy mnóstwo ciekawych zgłoszeń – Cieszymy się, że dziewczyny podeszły do pomysłu z takim entuzjazmem. Być może warsztaty trzeba będzie powtórzyć. Chcemy dać szansę jak największej liczbie zainteresowanych.

warsztaty zaczynaja się 6 września i tego dnia od godziny 18.00 w M26Lab w Poznaniu 30 kobiet pod czujnym okiem trenerów z Poznania i Krakowa będzie poznawać tajniki programowania w języku Ruby onRails. Nie będzie to jednak tylko wiedza teoretyczna. Uczestniczki warsztatów, pracując w trzyosobowych zespołach, będą też tworzyć własne autorskie aplikacje.

Jednak Rails Girls Poznań to nie tylko programowanie. Podczas ich trwania będzie można posłuchać wielu prezentacji zaproszonych ekspertów, którzy będą omawiać tematydotyczące branży IT, w formie popularnych ostatnio lightning talków. Wspólna praca i networkingto też świetna okazja, aby nawiązać ciekawe znajomości i tworzyć w przyszłości nowe projekty.

– Bardzo się cieszymy, że mogliśmy zaangażować się w inicjatywę Rails Girls – zarówno finansowo, jak i merytorycznie. Jednym z trenerów został nasz pracownik – wyjaśnia Kinga Przepiórka z Cognifide – Obecnie w naszej firmie zatrudniamy 23 programistki. Mamy nadzieję, że m.in. dzięki takim przedsięwzięciom jak Rails Girls będzie ich w kolejnych latach coraz więcej.

Pierwsze warsztaty Rails Girls odbyły się w 2010 roku w Finlandii. Od tamtego czasu idea obiega cały świat, docierając do Berlina, Sydney, Limy, Waszyngtonu, Pekinu i wielu innych miast. W Polsce programowania uczyły się już mieszkanki Warszawy, Krakowa i Wrocławia. Teraz czas na Poznań.

Efekty warsztatów będzie można zobaczyć na www.facebook.com/RailsGirlsPoznan.