Awaria wodociągu na Górnej Wildzie – mieszkańcy brodzą w wodzie!

Brak wody na ul. Górna Wilda, wstrzymany ruch tramwajowy w kierunku Dębca i zalana nitka ulicy Królowej Jadwigi w stronę dworca PKS – to efekt awarii wodociągu, do jakiej doszło na Górnej Wildzie w nocy z 23 na 24 września.

Ta właśnie awaria jest powodem braku wody na ulicy Górna Wilda od ulicy Niedziałkowskiego do Spadzistej, fragmencie ulicy Niedziałkowskiego, ulicy Olimpijskiej i w Multikinie. Ekipy Aquanetu pracują już nad jej usunięciem, jednak to jeszcze potrwa przynajmniej do południa.

Problemem jest także wybijająca studzienka znajdująca się na skrzyżowaniu ulicy Królowej Jadwigi z ulicą Półwiejską, z której wydobywa się intensywny strumień wody. Na całym skrzyżowaniu nie działa sygnalizacja świetlna a piesi przechodzący lub przebiegający na pasach w kierunku Starego Browaru uciekają od pryskającej wody, którą tworzą przejeżdżające tamtędy samochody.

Z powodu awarii inaczej pojedzie tramwaj linii 9 – do odwołania będzie on kursował trasą zastępczą przez ulicę Królowej Jadwigi – Wierzbięcice – 28 Czerwca 1956 na Dębiec. Powrót odbywa się bez zmian przez ul. Górna Wilda.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.