Przez Kaponierę przejedziemy w grudniu!

O sprawie poinformowało radio Merkury. Co prawda wszystkie prace na węźle Kaponiera mają się zakończyć dopiero w pierwszej połowie 2015 roku, jednak o wiele wcześniej – w grudniu 2013 r. – przez rondo przejadą samochody. Co prawda tylko po jednej nitce (w obu kierunkach), która jest już niemal gotowa, jednak to i tak będzie spore […]

O sprawie poinformowało radio Merkury. Co prawda wszystkie prace na węźle Kaponiera mają się zakończyć dopiero w pierwszej połowie 2015 roku, jednak o wiele wcześniej – w grudniu 2013 r. – przez rondo przejadą samochody. Co prawda tylko po jednej nitce (w obu kierunkach), która jest już niemal gotowa, jednak to i tak będzie spore ułatwienie w porównaniu z obecną sytuacją.

Dobre wiadomości dla kierowców oznaczają, że również pasażerowie komunikacji miejskiej będą mieli lepiej. Na swoją starą trasę mogłyby wrócić tramwaje, np. linia nr 8 (z Górczyna na Miłostowo) czy też nr 15 (z os. Sobieskiego na Junikowo). Niestety niemożliwy będzie przejazd mostem Uniwersyteckim – jego remont ma się dopiero rozpocząć.