Pożegnanie samolotów De Havilland DHC-8 400 Lufthansy

Linia Lufthansa zmieniła samoloty obsługujące rejsy do Monachium. Dotychczas pasażerowie na tej trasie podróżowali na pokładach turbośmigłowych maszyn typu De Havilland DHC-8 400 – teraz szybciej i wygodniej polecą odrzutowcami. Ostatni samolot typu De Havilland DHC-8 400 odleciał z Ławicy w sobotę, 26 października o godzinie 13.05.

Samoloty odrzutowe zdecydowanie poprawią komfort podróży i jednocześnie skrócą czas jej trwania o 15 minut. Umożliwi to skorzystanie z większej liczby połączeń przesiadkowych z Monachium.

Nową flotę, która będzie obsługiwała połączenia Lufthansy z Poznania do Monachium, początkowo będą stanowiły samoloty typu Canadair Regional Jet700/900, posiadające odpowiednio 70 oraz 84 miejsca na pokładzie. Docelowo obsłudze trasy będą dedykowane samoloty Canadair Regional Jet900 oraz Embraer 195, który pomieści do 116 pasażerów. Wprowadzona zmiana typu maszyn oznacza, że od 27 bm. Lufthansa oferuje na tej trasie o 40% więcej miejsc w porównaniu z sezonem letnim.

Kolejna zmiana wprowadzona przez tego przewoźnika to zwiększenie operowania do Frankfurtu. W rozkładzie lotów sezonu zimowego pojawił się drugi rejs dziennie, zdecydowanie poprawiając możliwości przesiadkowe, odkąd w październiku ubiegłego roku z lotów na tej trasie zrezygnowały PLL LOT. Godziny rejsów nieznacznie się różnią w zależności od dnia tygodnia, a szczegółowe rozkłady lotów oraz rezerwacje: www.lufthansa.com

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.