Hattrick Vanessy Machnickiej

Po raz trzeci z rzędu zawodniczka Akademii Judo Poznań Vanessa Machnicka wygrywa Puchar Polski Juniorek Młodszych w Judo, który odbył się w miniony weekend w Bytomiu. Vanessa rywalizująca w wadze do 48 kg nie dała szans swoim przeciwniczką w zdobyciu złotego medalu.

Chwilę niepokoju fani przeżyli, gdy w pierwszej walce Vanessie przeciwniczka z Krakowa założyła dźwignię, lecz zawodniczka wyszła obroną ręką z tego ataku i chwilę później rzuciła przeciwniczkę na ippon.  

Podczas drugiej walki z Izabelą Sochą nasza reprezentantka stoczyła zacięty bój, lecz kolejny skuteczny atak na Ippon Soi Nage zapewnił jej awans do półfinału. Tam też już czekała odwieczna rywalka z Krakowa Karolina Bobilewicz. Zmieniona koncepcja na tę walkę przyniosła efekty i Vanessa znalazła się w finale Pucharu Polski, gdzie w finale nie dała już żadnych szans zawodniczce z Czarnych Bytom i po kilku sekundach Akademiczka została triumfatorką kolejnego Pucharu Polski!
 
W nowej wadze natomiast wystąpiła Oliwia Gawron, która walczyła w +70 kg, gdzie dobrze radziła sobie  zawodniczkami tej kategorii wagowej. Po pierwszej wygranej walce i przegranych 2 kolejnych ciężkich bojach Oliwia uplasowała się na miejscu 5. Młodziutka Agata Szafran nie miała szczęścia w losowaniu i po dwóch przegranych pojedynkach odpadła z pucharu.