Warsztaty kulinarne dla najmłodszych

Jak wygląda smak i jak zostać superbohaterem w kuchni? Oto problemy, z jakimi będą się zmagać mali uczestnicy warsztatów kulinarnych dla dzieci w Concordia Design. W weekend 23-24 listopada odbędzie się tam 5 edycja Food Film Festiwal i z tej okazji przygotowano specjalne kulinarne atrakcje dla najmłodszych.

W sobotę będą to kreatywne zajęcia “Jak wygląda smak” podczas, których dzieci poznają wachlarz smaków i zapachów. W niedzielę natomiast staną się szefami kuchni na warsztatach “Superbohaterowie od O’kuchni”. Do dyspozycji będą  owoce, warzywa i makarony, z których powstaną postacie znane z filmów i bajek.

Jak wygląda smak?
TERMIN: 23.11, sobota
GODZ. 11.00 –  13.00
CENA: 10zł
WIEK: 5+

Jaki kolor ma zapach? Jaki kształt i fakturę ma smak? – takie właśnie pytania będziemy sobie zadawać podczas naszych warsztatów, na których postaramy się uchwycić  tak ulotne wrażenia, jakimi są smaki oraz zapachy w bardziej widzialną i namacalną formę wizualną. Zapraszamy wszystkich Dociekliwych.

Z okazji Film Food Fest będziemy obcować z całym wachlarzem smaków i zapachów. Dzięki warsztatom będziemy smakować, a dzięki drzemiącej w nas kreatywności – przedstawimy smak i zapach.

Prowadzenie:
Natalia Adamczyk, z wykształcenia polonistka, z zawodu animatorka sztuki dla dzieci, z charakteru – “człowiek-orkiestra”. Pod szyldem “Pracownia MIANG” stara się pomieścić wszystko, co wykonuje zawodowo i/lub hobbystycznie. Współpracuje m.in. z: Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, CK Zamek, Teatrem Wariate, Wydawnictwem Zakamarki i Concordia Design (m.in. Tajemnicze Półkolonie z Wydawnictwem Zakamarki).

SUPERBOHATEROWIE OD O’KUCHNI!
TERMIN: 24.11, niedziela
GODZ: 13:00 – 16:00
CENA: 10zł
WIEK: 5+
UWAGA! NA WARSZTATY NIE PROWADZIMY ZAPISÓW.

Podczas ostatniego dnia Film Food Festiwalu zmienimy się szefów kuchni. Do naszej dyspozycji będziemy mieli owoce, warzywa, makarony i inne produkty znane z naszych kuchni. Będziemy tworzyć postacie  z filmów i bajek.

Odkryj w sobie Kulinarnego Artystę i zobacz ile kształtów oraz kolorów kryje kuchenny świat. Dzięki Waszej wyobraźni wypełnimy talerze samymi kolorowymi niesamowitościami i być może dzięki temu chętniej będziemy się nimi zajadać w przyszłości.

Prowadzenie: O’kuchnia to nieznośna lekkość przyrządzania. Zrodziła się z miłości do pyszności i szacunku dla podniebienia oraz nieodpartej chęci dzielenia się ze światem tym, co dobre –  bo szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli. Chcemy zarażać naszą pasją do dobrego jedzenia i sprawiać,  że każde spotkanie okraszone potrawami z o’kuchni stanie się wyjątkowym wydarzeniem. A do gotowania mamy serce, rękę i – jak mówią – wielki talent!