Otwarcie mostu Teatralnego – mamy kolejne informacje!

Z trasy PST na „górny” przystanek zlokalizowany na moście Teatralnym będą wjeżdżać tramwaje linii nr 16, natomiast „10”, „12”, „14”, „15” będą kursować bez zmian (w kierunku przystanku „Dworzec Zachodni”). Ponownie uruchomione zostaną trzy pętle tramwajowe: „Wilczak”, „Połabska” i „Piątkowska”, z których do śródmieścia będzie można dojechać liniami numer: 3 (z „Wilczaka”), 4 i 8 […]

Z trasy PST na „górny” przystanek zlokalizowany na moście Teatralnym będą wjeżdżać tramwaje linii nr 16, natomiast „10”, „12”, „14”, „15” będą kursować bez zmian (w kierunku przystanku „Dworzec Zachodni”).

Ponownie uruchomione zostaną trzy pętle tramwajowe: „Wilczak”, „Połabska” i „Piątkowska”, z których do śródmieścia będzie można dojechać liniami numer: 3 (z „Wilczaka”), 4 i 8 (z „Połabskiej”) oraz 5 i 9 (z „Piątkowskiej”). Tramwaje linii numer 3 i 11 będą kursować w dni robocze.

Na swoje stałe trasy wrócą tramwaje linii numer: 16 (z os. Sobieskiego przez PST i most Św. Rocha na Franowo), 17 (ze Starołęki przez Górny Taras Rataj, Śródkę i pl. Wielkopolski na Ogrody) oraz N21 (os. Sobieskiego – PST – Gwarna – most św. Rocha – os. Lecha).

UWAGA! W nocy z 8 na 9 grudnia (z niedzieli na poniedziałek) tramwaje linii N21 kursować będą jeszcze obecną trasą, czyli do Al. Marcinkowskiego. Z os. Sobieskiego do os. Lecha (przez GTR) N21 pojedzie po raz pierwszy od nocy z 10 na 11 grudnia (z wtorku na środę).

Część linii z uwagi na trwające prace w węźle „Rondo Kaponiera” nadal kursować będzie trasami objazdowymi (2, 4, 5, 8, 11, 13 i 18). Szczegóły dotyczące przebiegu linii tramwajowych wraz mapą sieci i schematami znajdują się na stronie: www.ztm.poznan.pl

Komunikacja autobusowa

Zlikwidowane zostanie kursowanie autobusów linii zastępczych: T2, T4, T9 i T21; autobusy linii nr 63 i 69 jadące w kierunku Górczyna i osiedla Kopernika nie będą kursowały objazdem przez ulice Poznańską i Mickiewicza lecz pojadą ulicami Roosevelta, Dąbrowskiego do ulicy Mickiewicza; autobusy linii nr 69 nie będą kursowały przez Sołacz, lecz wrócą na stałą trasę tj. ulice Pułaskiego i Księcia Mieszka I; autobusy linii nocnych nr 236, 239 i 246 (jadące z Dworca Głównego w kierunku rynku Jeżyckiego) od nocy z 9 na 10 grudnia (z poniedziałku na wtorek) nie będą kursowały objazdem przez ulice Poznańską i Mickiewicza, lecz z ul. Libelta pojadą ulicą Roosevelta i dalej wjadą po torowisku na przystanek tramwajowy na ul. Dąbrowskiego.

Ponadto w związku z koniecznością demontażu rozjazdu nakładkowego w rejonie Śródki w niedzielę (8 grudnia) od około godziny 22 wyłączony z ruchu tramwajowego zostanie odcinek torowiska od ronda Śródka do ul. Fredry. Ostatni tramwaj linii nr 28 odjedzie z przystanku rondo Śródka o godz. 21.59, a ze Św. Marcina o godz. 21.45.

Na wyłączonym z ruchu tramwajowego odcinku w godzinach 22.00-23.00 zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa na trasie:
RONDO ŚRÓDKA – Wyszyńskiego, Estkowskiego, Małe Garbary, Wolnica, Al. Marcinkowskiego (nawrót przy Muzeum Narodowym), 23 Lutego, Pl. Wielkopolski, Wolnica, Estkowskiego, Wyszyńskiego – RONDO ŚRÓDKA.

Autobus zatrzymywał się będzie na następujących przystankach: „Rondo Śródka” – przystanek autobusowy w kierunku Katedry (początkowo-końcowy), „Katedra” – przystanki autobusowe, „Małe Garbary” – przystanki autobusowe, „Al. Marcinkowskiego” – przystanek autobusowy linii T4 i T9 przy Muzeum Narodowym, „Plac Wielkopolski” – przystanek tymczasowy na wschodniej pierzei placu Wielkopolskiego przy Archiwum Państwowym.