Geek Girls Carrots: kobiety kochają nowe technologie

Geek Girls Carrots to społeczność wiązana z nowymi technologiami, która w Poznaniu działa już ponad rok. – Spotkania zaczęły się w listopadzie 2012 roku. Od tamtej pory odbyło się ich już kilkanaście – mówi Monika Synoradzka, która wspólnie z Klaudią Prasek odpowiada za organizację poznańskich spotkań. – Zorganizowałyśmy również kilkanaście warsztatów, których uczestnicy mogli nauczyć się między […]

Geek Girls Carrots to społeczność wiązana z nowymi technologiami, która w Poznaniu działa już ponad rok.
– Spotkania zaczęły się w listopadzie 2012 roku. Od tamtej pory odbyło się ich już kilkanaście – mówi Monika Synoradzka, która wspólnie z Klaudią Prasek odpowiada za organizację poznańskich spotkań. – Zorganizowałyśmy również kilkanaście warsztatów, których uczestnicy mogli nauczyć się między innymi programowania w różnych językach, użyteczności, tworzenia sklepów internetowych czy budowania modeli biznesowych.

Jak wyglądają spotkania miłośniczek nowych technologii?
– Zdecydowanie nie możemy mówić tylko o miłośniczkach, ponieważ w spotkaniach Geek Girls Carrots biorą udział również mężczyźni – mówi Klaudia. – Stawiamy przede wszystkim na wiedzę.

Każde spotkanie składa się z dwóch części. Pierwsza to prezentacje dwóch zaproszonych gości. 16 stycznia będą to Marysia Mucha,  praktyk i trener e-marketingu, z akcentem na media społecznościowe oraz Bartosz Dziamski, który od wielu lat związany jest z projektowaniem w obszarze nowych technologii.  Druga część spotkań zwykle to kuluarowe rozmowy na bieżące tematy związane z technologiami, ciekawymi projektami czy też pomysłami na warsztaty i tematy spotkań.

Comiesięczne spotkania w Poznaniu odbywają się w Centrum Kultury Zamek. Najbliższe już 16 stycznia, rozpocznie się o godzinie 18 w Sali pod Zegarem. Szczegóły na temat spotkania można znaleźć na stronie http://geekgirlscarrots.pl/spotkania/poznan/

W styczniu odbędą się również dwa organizowane przez Geek Girls Carrots warsztaty UX – Product Design Sprint (ux5d.evenea.pl) oraz warsztaty z programowania Arduino (ggcarduino.evenea.pl)