Mistrzostwa Polski Smoczych Łodzi – ale się działo!

Przyjechały osady z całej Polski i wszystkie walczyły aż do ostatniego tchu nie żałując wody. Zmagania smoczych łodzi otworzyły sezon kajakowy w Polsce.

Do Poznania na Termy Maltańskie – bo tam odbywały się zawody – przyjechały załogi z całej Polski: Spójnia Warszawa, MRKS Gdańsk, Amber Szczecin, OKSW Olsztyn, TST Wrocław, TST Kooperacja Wrocław, Warta Zieloni, Canoe Team Posnania, WSTIRW Warta, Klub Olimpijczyka Puszczykowo, Canoe Dzieci Posnania, załoga Politechniki Poznańskiej oraz kilka zespołów o bardziej ekstremalnych i interesujących nazwach: ZOO Center, OKS Gąski, UKS Szpaki, Warta Masters Swim Team, Ostre Wiosła Warta oraz… Ekstremalne Urzędasy Nowa Sól.

Wszyscy walczyli o zwycięstwo z całą powagą – ale nie da się zaprzeczyć, że świetnie się przy tym bawili. Warto dodać, że ponieważ mistrzostwa odbywały się w systemie każdy z każdym, to dzieci musiały się wykazać w walce z zaprawionymi w bojach weteranami. I wcale im to nie wychodziło źle, a rywalizacja była ostra i bardzo widowiskowa… Zwyciężał ten zespół, któremu udało się przeciągnąć łódź na odległość trzech metrów.

Wśród zawodników było widać Marka Łbika, prezesa Warty Poznań, który najwidoczniej jeśli trochę stracił z kondycji – to niewiele. Warto zauważyć, że na wodzie doskonale sprawowała się poznańska radna Lidia Dudziak. Jak się okazało, potrafi chwycić mocno za wiosło i operować nim równie zacięcie i energicznie jak argumentami na sesji rady miasta…   

Jako pierwsi do rywalizacji stanęły miksty. Bezkonkurencyjny okazał się zespół Spójni Warszawa, mający w składzie zawodników Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Zieloni mający w składzie Anetę Pastuszkę i Izabelę Dylewską walczyli dzielnie, ale nie dali szans rywalom. Trzecie miejsce zajął niemiecki zespół ZOO Center Dragons .
Kategoria Open była mocno obsadzona. Od początku ton rywalizacji nadawały drużyny z Warszawy oraz Poznania, ale najsilniejsi okazali się zawodnicy KTW Wrocław. W finale pokonali Zielonych Poznań i gospodarze po raz kolejny przegrali najważniejszy i ostatni pojedynek. Na trzecim miejscu uplasował się zespół Spójni Warszawa.
Impreza zapoczątkowała sezon kajakowy w tym roku i była pierwszą tego typu imprezą na Termach Maltańskich. Doskonała atmosfera i zacięta rywalizacja na długo zostanie w pamięci zawodników i kibiców.

Wyniki:
MIXED:

1 SPÓJNIA WARSZAWA I
2 WARTA ZIELONI (Marek Łbik, Aneta Pastuszka, Iza Dylewska,
3 ZOO CENTER DRAGONS
4 SPÓJNIA WARSZAWA II
5 TST KOGENERACJA WROCŁAW
6 AMBER SZCZECIN (Daniel Jędraszko)
7 MRKS GDAŃSK
8 OKSW OLSZTYN

OPEN:

1 KTW WROCŁAW
2 WARTA ZIELONI
3 SPÓJNIA WARSZAWA I
4 CANOE TEAM POSNANIA
5 OKSW OLSZTYN
6 SPÓJNIA WARSZAWA II
7 MRKS GDAŃSK
8 KOGENERACJA WROCŁAW