Teatr Muzyczny: Placido Domingo zaśpiewa utwory Karola Wojtyły

– Jest to przedsięwzięcie moim zdaniem nadzwyczajne – mówił Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu. – W opinii wielu ludzi artysta ten pozostaje największą gwiazdą operową. Koncert Placido Domingo przypada w bardzo ważnym dla Polaków dniu. 27 kwietnia będzie miała miejsce kanonizacja papieża Jana Pawła II. – Data koncertu jest dla nas ważna, by […]

– Jest to przedsięwzięcie moim zdaniem nadzwyczajne – mówił Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu. – W opinii wielu ludzi artysta ten pozostaje największą gwiazdą operową.

Koncert Placido Domingo przypada w bardzo ważnym dla Polaków dniu. 27 kwietnia będzie miała miejsce kanonizacja papieża Jana Pawła II.
– Data koncertu jest dla nas ważna, by pięknie przeżyć dzień kanonizacji Jana Pawła II – przekonywał ksiądz Damian Bryl, biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej. – Koncert będzie czasem zadumy i powrotu do ważnych dla nas wszystkich wartości.

Dodatkowo będzie też inaugurował poznańskie obchody jubileuszu 1050 – lecia chrztu Polski.
– Będzie to dzień powrotu do przeszłości, także w głąb samego siebie – przekonywał Ryszard Grobelny, prezydent Poznania. – To połączenie jest wystarczającą zachętą, by wziąć udział w koncercie i przeżyć to wspólnie.
Data koncertu była trudna do ustalenia. Tenor miał już zaplanowane inne występy w Azji, które jednak przesunął, by wziąć udział w koncercie właśnie 27 kwietnia.

Nie wiadomo jeszcze, które utwory autorstwa Wojtyły zostaną wykorzystane podczas koncertów. Wiadomo już jednak, że Domingo śpiewać będzie w znakomitych duetach. Z Justyną Steczkowską zaśpiewa znaną wszystkim piosenkę „Abba Ojcze”. Warto wspomnieć, że piosenka ta została stworzona przez dwóch poznaniaków – Jana Górę oraz Jacka Sykulskiego.

Dodatkowo na scenie pojawią się też amerykańskie sopranistki, Virginia Tola i Micaela Oeste, a także syn tenora – Placido Domingo Jr. Towarzyszyć im będzie Chór i orkiestra teatru Muzycznego w Poznaniu. Dyrygować będzie Eugene Kohn.

Koncert podzielony zostanie na dwie części po 45 minut każda.
– Na naszą prośbę Domingo zaśpiewa też kilka utworów z repertuaru operetkowego – dodał Kieliszewski. – Ze sceny usłyszymy zatem między innymi „Wesołą wdówkę”, „Barona cygańskiego” czy „Krainę uśmiechu”.
– Koncert zapowiada się wyjątkowo – zapewniał Janusz Stefański z Prestige MJM, które jest organizatorem koncertu. – Będą chwile wzruszenia i elementy przebojowe.

Koncert odbędzie się 27 kwietnia w pawilonie 5 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Mecenat nad wydarzeniem objęło Kulczyk Investments. Część dochodu ze sprzedaży biletów na koncert przekazana zostanie na cele charytatywne. Pieniądze trafią na konta Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, wspierającej zdolną młodzież z ubogich rodzin.

Bilety na koncert, w zależności od miejsc kosztują 194 zł, 229 zł, 299 zł, 449 zł oraz 849 zł.