Dni Przedsiębiorczości Poznań, czyli targi, warsztaty i… hakerzy

Dni Przedsiębiorczości Poznań – to nowa nazwa imprezy, która już po raz jedenasty odbędzie się w Poznaniu. Młodzi przedsiębiorcy z Poznania i okolic już mogą zgłaszać chęć udziału w tym wydarzeniu.

Poznań przedsiębiorcami stoi – o tym wie każdy mieszkaniec stolicy Wielkopolski. Nic więc dziwnego, że urzędnicy miejscy wraz z przedstawicielami powiatu, a także różnych poznańskich instytucji, już po raz kolejny organizują Poznańskie Dni Przedsiębiorczości. A w zasadzie – Dni Przedsiębiorczości Poznań.

– Ta drobna zmiana, którą zasugerowali nam nasi partnerzy z Międzynarodowych Targów Poznańskich, ma pokazać to wydarzenie jako bardziej ogólnopolskie, ale z naciskiem, że jest organizowane właśnie w Poznaniu – mówił Tomasz Kayser, wiceprezydent Poznania, podczas podpisania oficjalnego porozumienia dotyczącego dni przedsiębiorczości.

Ale w tegorocznej edycji Dni Przedsiębiorczości zmian będzie nieco więcej. Zamiast zwyczajowych Targów Przedsiębiorczości odbędą się Targi Usług dla Biznesu. Dodatkowo będą one połączone z Forum Franczyzy. Nowością będzie też część poświęcona nowoczesnym biznesom – Startup Poznań. W ramach tego ostatniego przewidziano m.in. prelekcje, spotkania networkingowe oraz warsztaty.

Te ostatnie wydają się szczególnie ciekawe. Specjalnie dla lokalnych przedsiębiorców przygotowano warsztaty ze specjalistami, m.in. z firm PWC, Google oraz ING Bank Śląski. Ponadto w planach są spotkania ze znanymi blogerami (m.in. Maciej Mazurek, prowadzący bloga Czas Gentlemanów), a także Hackathon, czyli 24-godzinny festiwal programowania. Podczas tego wydarzenia stworzona zostanie aplikacja działająca w oparciu o API udostępnione przez firmy z Konsorcjum Marki Poznań.

Ważną częścią DPP będzie także konkurs o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości, skierowany – jak zwykle – do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz startupów z Poznania i powiatu poznańskiego. I to też jest ważne – ponieważ Poznań nie jest zawieszony w próżni, ale właśnie ma wokół siebie przedsiębiorczą aglomerację.

– DPP to takie święto aglomeracji poznańskiej, ponieważ razem w naszym regionie jest ok. 150 tys. podmiotów gospodarczych – podkreśla Jan Grabkowski, starosta poznański. – Jak patrzymy na ostatnie lata to nasz powiat jest na pierwszym miejscu pod względem podmiotów gospodarczych w Polsce, a na trzecim, za Warszawą i Krakowem, pod względem inwestycji mieszkaniowych.

Czy na taką skalę mają wpływ dni przedsiębiorczości – zapewne tak. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 7-8 maja na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zapisy na to tegoroczne wydarzenia w ramach DPP już ruszyły.