Weekend dla dzieci w Concordia Design

Przedstawienie Studia Teatralnego Blum i Rodzinna Niedziela z Fundacją Labrador – oto atrakcje kolejnego weekendu dla dzieci w Concordia Design.

Ty i ja – spektakl studia teatralnego BLUM
TERMIN: 23.02.2014
GODZINA: 10.00 – 11:00, 11:30-12:30
BILET: 20zł cena za dziecko + 15 zł opiekun
MIEJSCE: Concordia Design

Punktem wyjścia do powstania spektaklu jest podkreślenie znaczenia własnego „JA” w postrzeganiu świata a zarazem ukazanie zależności pomiędzy moim „JA” a napotykanymi wokoło „JA” innych osób.  
Kolorowe piłki stają się pretekstem do wspólnej zabawy,  ale także do poszukiwania związku pomiędzy na pozór sprzecznymi emocjami, stają się symbolem dopełnienia, całości i harmonii.
Aktorki starając się jak najlepiej wejść w świat dziecięcej wrażliwości i czystości doznań, jakie towarzyszą dziecięcemu odkrywaniu świata, proponują teatr bardzo prosty – pełen barw, dźwięków, ruchu i radości.

“Ty i ja” to spektakl pełen barw, dźwięku, ruchu i radości. To doskonała okazja, żeby nauczyć dziecko rozpoznawania emocji a także pokazanie mu  jak ważne jest współdziałanie w poznawaniu świata. W przedstawieni scenografia staje się pretekstem do wspólnej zabawy a aktorzy pokazuję, jak szukać związku pomiędzy sprzecznymi na pozór emocjami i  jak współdziałać w grupie.

Scenariusz, reżyseria, oprawa plastyczna oraz wykonanie:
Lucyna Winkel i Katarzyna Pawłowska
Muzyka: Robert Rekiel

Rezerwacja i sprzedaż biletów:
kom: 666 987 001
e-mail: marketing.blum@gmail.com

Sprzedaż biletów odbywa się przed samym spektaklem na podstawie wcześniejszych rezerwacji.

Pies przewodnik, czyli Rodzinna Niedziela z Fundacją Labrador
TERMIN: 23 luty
GODZINA: 13:00- 16:00
PROWADZĄCY: Fundacja Labrador. Pies przewodnik
WSTĘP: 5 zł
MIEJSCE: Concordia Design

Rodzinna niedziela z Fundacją Labrador i jej podopiecznymi – psami przewodnikami to edukacyjne spotkanie i kreatywne warsztaty dla dzieci i rodziców.  To okazja, żeby poznać psich przewodników, nauczyć się ich języka a także dowiedzieć dlaczego psy są tak potrzebne ludziom. To istotny element w nawiązaniu prawidłowego kontaktu i wzajemnego zrozumienia we wspólnym życiu z czworonogiem.

Podczas spotkania opowiemy o początkach współpracy między ludźmi i psami a także dowiemy sie od kiedy pies towarzyszy człowiekowi.  Dowiemy się dlaczego pies z chęcią pracuje z ludźmi i w jakich dziedzinach jest im szczególnie pomocny.

Pies jest nieodłącznym towarzyszem i przyjacielem człowieka od tysięcy lat. Sprawia, że czujemy się bezpieczniej, motywuje do aktywności fizycznej, a niektórym umila samotność, dając poczucie bycia potrzebnym. Warto pamiętać, że są sytuacje, w których to pies jest niezastąpiony  a niejednokrotnie pozwala człowiekowi żyć i funkcjonować. Taką rolę odgrywa pies użytkowy. Począwszy od czasów historycznych, kiedy to pies był wykorzystywany w celach obronnych, pasterskich czy myśliwskich , po czasy współczesne, gdzie psu nie dorównują żadne osiągnięcia nowoczesnej technologii. Tu przykładem są psy ratownicze i pełniące służbę w wojsku i policji. Psy odgrywają ogromną rolę w medycynie i w procesach terapii a ostatnio nawet w wykrywaniu schorzeń i zbliżających się zaburzeń np:. ataku epilepsji. Ciągle niezatąpione są w roli psa przewodnika, asystującego osobom chorym, niepełnosprawnym a zwłaszcza osobom niewidomym.

Część edukacyjna Rodzinnej Niedzieli z Fundacją Labrador będzie wypełniona warsztatami kreatywnymi dla dzieci w każdym wieku.

Program Rodzinnej Niedzieli z Fundacją Labrador
Część edukacyjna:
Kiedy narodziła się przyjaźń między człowiekiem a psem?
Gra “Bingo” – poznawanie ras psów
“Psi język” czyli jak zachowywać się przy psach
Pies użytkowy czyli gdzi epsy są ciągle niezastąpione

            Część warsztatów kreatywnych:
Wspólne projektowanie i tworzenie “szorków”
Tor przeszkód dla dzieci – ćwiczenia w “goglach”
Budowa toru przeszkód dla osoby prowadzonej przez psa przewdnika
Pokaz przejścia toru przeszkód z psem przewodnikiem
Projektowanie domu dla psa, czyli czego pies potrzebuje