Moda na targach w Poznaniu

Wystawcy z 22 krajów, kolekcja Teresy Rosati i przegląd umiejętności młodych projektantów – wszystko to już od środy 26 lutego na Targach Mody Poznań. A to tylko niektóre atrakcje!

Pierwsza w tym roku edycja Targów Mody Poznań została wzbogacona o ekspozycję Targów Maszyn i Komponentów dla Przemysłu Włókienniczego, Odzieżowego i Obuwniczego INTERMIC. Dzięki połączeniu obu wydarzeń zwiedzający w ramach jednego biletu będą mogli zapoznać się z ponad 530 firmami i markami z 22 krajów świata. Najliczniej reprezentowane kraje na targach to: Polska, Niemcy, Włochy, Portugalia, Turcja, Chiny i Hiszpania.

Targi Mody Poznań składają się z trzech ekspozycji:
NEXT SEASON – Salon Odzieży i Dodatków – Jesień-Zima 2014/2015 (pawilon 5A, 8 i 8A) z ofertą odzieży damskiej, męskiej, młodzieżowej i dziecięcej, bielizny oraz galanterii odzieżowej na kolejny sezon;
FAST FASHION – Salon Odzieży i Dodatków – Wiosna-Lato 2014, w którym są prezentowane produkty z krótkich serii na bieżący sezon (pawilon 5A, 8 i 8A);
BTS – Salon Obuwia, Skóry i Wyrobów Skórzanych (pawilon 7).

Bogatą ofertę zaprezentują również producenci komponentów i najnowszych rozwiązań dla przemysłu lekkiego w ramach targów INTERMIC. W pawilonie 7A będzie można zapoznać się z innowacyjnymi maszynami oraz komputerowymi systemami przygotowania produkcji, które pozwalają tworzyć produkty o najwyższej jakości. To tutaj można dowiedzieć się jakie rewolucyjne materiały i rozwiązania pojawiły się w przemyśle mody.

Po raz drugi na Targach Mody Poznań pojawią się stoiska młodych projektantów biorących udział w projekcie YOUNG FASHION FOR SALE. Celem „strefy młodych” jest promocja działalności absolwentów szkół kierunkowych, którzy zdecydowali się tworzyć pod własną marką. Kolekcje uczestników projektu charakteryzują się oryginalnym wzornictwem oraz wysoką jakością materiałów. W gronie uczestników YOUNG FASHION FOR SALE znalazła się m.in. firma LUXY PUFF, której prezentowana na targach kolekcja została zainspirowana cięciami w strojach kąpielowych, piankach surfingowych i architekturą nadmorską. Produkty młodych projektantów będzie można zobaczyć przez cały okres trwania targów na stoiskach zlokalizowanych w Alei Lipowej.

W programie targów znajdują się liczne pokazy mody przygotowane przez znanych projektantów, młode marki biorące udział w projekcie YOUNG FASHION FOR SALE oraz firmy uznawane za liderów w branży odzieżowej i obuwniczej. Przez wszystkie dni imprezy będzie można wziąć udział w jedenastu pokazach mody, na których zostaną przedstawione najnowsze trendy. Na wybiegu pojawią się kolekcje wystawców, propozycje młodych projektantów, prace studentów z poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego oraz kolekcja Klaudii Kasińskiej.

Dla gości targowych został przygotowany również pokaz cenionej projektantki Teresy Rosati, która zaprezentuje swoją kolekcję dwukrotnie: podczas Wieczoru Branżowego oraz ostatniego dnia targów o godz. 13.00. W piątek na zwiedzających czeka także pokaz laureatów Cannes Shopping Festival 2014 oraz Gala wręczenia nagród Boro Fashion Awards.

Statuetki Złotego Medalu MTP zostaną wręczone drugiego dnia targów o godz. 18.00 podczas Gali Nagród Targów Mody Poznań. W trakcie uroczystości zostaną również przyznane nagrody dla najlepszych firm obuwniczych w konkursie „Złoty Obcas” oraz nagrody „Fashion Website Awards” wyróżniające najciekawsze strony internetowe w branży mody.

Niezwykle istotną częścią Targów Mody Poznań są wykłady prowadzone przez specjalistów z branży. Wszystkie spotkania mają charakter otwarty i są skierowane do handlowców oraz producentów związanych z przemysłem odzieżowo-tekstylnym. Spotkania odbywają się przez wszystkie trzy dni trwania targów w przestrzeni Speakers’ Corner w pawilonie 5A.