Ostatnie starcie najlepszych młodych logistyków – finał VI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

7 marca w auli Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu odbył się finał VI Ogólnopolskie Olimpiady Logistycznej. 51 najlepszych uczniów techników logistycznych i spedycyjnych walczyło o indeks WSL, staże i praktyki w renomowanych firmach oraz wiele cennych nagród rzeczowych.

Finaliści mieli do rozwiązania trzy zadania problemowe, dotyczące funkcji transportu w logistyce. Wcielając się w rolę właścicieli firm przewozowych podejmowali istotne ekonomiczne decyzje i kalkulowali koszty inwestycji. Pytania na tegoroczny finał przygotowali: Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Logistycznego, prof. US dr hab. Mariusz Jedliński oraz wykładowcy Wyższej Szkoły Logistyki – prof. WSL dr hab. Maciej Stajniak i dr Paweł Romanow.

Uczniowie, którzy najlepiej wykorzystali 120 minut przeznaczone na udzielenie odpowiedzi, mogą liczyć na olimpijskie podium. Na zwycięzców Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej czekają bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu, miejsca na praktykach i stażach w znanych przedsiębiorstwach logistycznych oraz cenne nagrody rzeczowe. Ponadto każdy finalista jest zwolniony z pisemnej części egzaminu zawodowego.

– To prawdziwa przyjemność, gościć tak utalentowanych młodych ludzi w murach naszej uczelni – mówi Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy WSL. – Uczestnicy olimpiady to prawdziwi pasjonaci logistyki. Cieszy nas możliwość rozwijania ich pasji i wiedzy. Jesteśmy przekonani, że w przyszłości wielu z nich osiągnie zawodowy sukces.

W pierwszym etapie tegorocznej edycji wystartowało 6845 uczniów z 268 szkół z całej Polski. Test wiedzy logistycznej najlepiej rozwiązało 534 uczniów, którzy w grudniu spotkali się ponownie, w okręgowym etapie turnieju. 4 kwietnia podczas uroczystości ogłoszenia wyników i rozdania nagród poznamy ostateczną klasyfikację finałową i poznamy obsadę olimpijskiego podium.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Jej celem jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów problematyką logistyczną, ocena praktyczna programów nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych, stopnia ich zrozumienia i przyswojenia przez uczniów oraz podnoszenie poziomu kształcenia.

Olimpiada jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu  zawodowego. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Partnerem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.