Jest praca dla młodych!

12 i 13 marca w Centrum Wykładowo -Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej odbywają się Targi Pracy. Ofert dla studentów i absolwentów na rynku pracy jest mnóstwo, jednak – jak można się  było spodziewać w takim miejscu – skierowane są wyłącznie do absolwentów kierunków technicznych.  

Około 60 firm z branży motoryzacyjnej, telekomunikacyjnej, budowlanej oraz wielu innych zdecydowało poszukać przyszłych pracowników wśród studentów. Niektóre firmy oferują płatne staże z możliwością dalszej współpracy, inne zapraszają studentów starszych lat do pracy, jeszcze inni z kolei szukają tylko praktykantów.

Pierwszego dnia targów swoje stoiska zaprezentowały takie korporacje jak Nivea, Amica Wronki, Bridgestone, Wrigley Poland, Uniliver Polska czy… MPK. Jednak niezależnie od tego czym zajmuje się dana firma, poszukiwani są młodzi inżynierowie, ewentualnie osoby z wykształceniem ekonomicznym. Najmniej kłopotów ze znalezieniem pracy będą mieli programiści.

Pracodawcy przyciągają do siebie oferując już nie tylko miłą atmosferę w pracy i atrakcyjne zarobki. Coraz bardziej istotna dla potencjalnych pracowników jest stabilność zatrudnienia, możliwość rozwoju oraz realna szansa awansu.

Część firm oferuje najpierw kilkumiesięczne programy stażowe, które maja nie tylko sprawdzić praktyczne umiejętności studenta, ale tez oswoić go z atmosferą panującą w firmie. Szeroki wybór staży można znaleźć podczas CaseWeek. Studenci otrzymują możliwość nie tylko znalezienia ofert od najlepszych pracodawców, ale również, uczestnictwa w wyjątkowych warsztatach.

13 marca na terenie Politechniki Poznańskiej pojawią się stoiska firm takich jak Inea, Grupa Allegro, Kompania Piwowarska, Eurocash oraz 29 innych. Przez dwa targowe dni będą prowadzone również warsztaty i wykłady. Firma Verax podpowie jak zaplanować karierę w IT. Capgemini przedstawi narzędzia i technologie programisty przyszłości, a Samsung przedstawi swoje innowacyjne technologie na przykładzie pralek i lodówek.

Poszczególne firmy mają przygotowanych kilka miejsc pracy oraz kilkanaście ofert dla stażystów.