Puchar Polski Juniorek i Seniorek w Sumo oraz Puchar Polski Seniorek w Judo

W miniony weekend 15-16 marca zawodnicy Akademii Judo Poznań rywalizowali na zawodach judo oraz sumo.

W sobotę odbył się Puchar Polski Seniorek w Judo w Luboniu, których organizatorem był nasz klub. Akademię reprezentowały 2 zawodniczki: Joanna Witkowska, która zajęła II miejsce w kategorii 48 kg oraz Sonja Liber, która niestety po pierwszej przegranej walce odpadła z turnieju (63 kg).

Natomiast w niedzielę w Strzelcach Opolskich odbył się Puchar Polski Juniorek i Seniorek w Sumo. Akademię reprezentowały 4 zawodniczki. Najlepiej zaprezentowała się Jagoda Jochaniak, zajmując I oraz III miejsce (Jagoda walczyła w 2 kategoriach wagowych). III miejsce wywalczyła również Vanessa Machnicka w wadze do 50 kg. V miejsca zajęły siostry Laura i Eliza Wróblewskie. Kolejny sportowy udany weekend za nami.