Poznaniak zatrzymany za wyłudzenia

38-letni poznaniak został zatrzymany przez poznańską grupę pościgową. Mężczyzna poszukiwany był od 2009 roku aż… 15 listami gończymi. Obecnie czeka w areszcie na rozpoczęcie procesu. A właściwie 15 procesów…

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu doprowadzili do zatrzymania poszukiwanego 15 listami gończymi poznaniaka. Od kwietnia 2009 roku poszukiwały go prokuratury w Poznaniu, Kępnie, Rzeszowie, Bytomiu, Łodzi, Pszczynie i Wrocławiu. W listopadzie 2013 roku sprawą zajęła się poznańska grupa pościgowa.

38-letni mężczyzna poszukiwany był za wyłudzenia. Kilkudziesięciu osobom miał obiecać sprowadzenie samochodu z zagranicy. Na poczet tych usług pobierał zaliczkę, a następnie – znikał. Pokrzywdzeni nie mogli nawiązać z nim jakiegokolwiek kontaktu.

Funkcjonariuszom udało się jednak ustalić, że poszukiwany przebywa w Berlinie. Natychmiast skontaktowali się z tamtejszą policją i polskim oficerem łącznikowym. Przekazane informacje były na tyle precyzyjne, że szybko ustalono jego aktualne miejsce pobytu w Berlinie. Poszukiwany poznaniak został zatrzymany i specjalnym konwojem przetransportowany do aresztu.

Poszukiwany 15 listami gończymi mężczyzna czeka teraz na procesy sądowe.