Spędź wiosenny weekend z dzieckiem!

Można powiedzieć, ze wiosna już w pełni. Co zrobić w ciepły i słoneczny weekend? Na was i wasze pociechy czeka mnóstwo atrakcji.

Wiosnę możecie przywitać w Poznańskiej palmiarni. Od 9 do 17 dzieci będą mogły dowiedzieć się jaka historia wiąże się z Marzanną, jak zrobić jej przyjazną środowisku podobiznę, wziąć udział w specjalnym quizie. Atrakcje czekają nie tylko w sobotę ale również w niedzielę.

O 10 zapraszamy dzieci w wieku od 2 do 4 lat do Wesołej Chatynki. To opowieść o niezwykłych mieszkańcach chatki, która nie była do końca zwykłą chatką. Spektakl przygotował Teatr Cieni z Edukatki. Bilet dzięki, któremu dzieci będą mogły poznać tę fascynującą historię kosztuje 10 złotych.

O 10.30 (dzieci od 2 do 5 lat) i 12 (dzieci powyżej 5 roku życia) będą mogły powitać panią Wiosnę. Dzieci porozmawiają o ludowych obrzędach oraz przygotują śliczne Marzanny. Warsztaty odbędą się w Składzie Kulturalnym w Galerii MM. Koszt udziału to 10 złotych.

Wasze dzieci lubią Angry Birds? Są w wieku od 3 do 6 lat? W Concordia Design o 11 rozpocznie się kreatywne wymyślanie z książką w tle, podczas których bawić będziemy się z bohaterami wybranych bajek, kreskówek, gier komputerowych, a przede wszystkim ciekawych publikacji. Koszt warsztatów to 35 złotych.

Teatr Animacji zaprasza na spektakl „No coś ty?!”. Będziecie go mogli zobaczyć w sobotę o 11 oraz w niedzielę o 11 i 13. Spektakl opowiada o tym jak ważną osobą w życiu jest babcia.

O 11.15 w ramach Sita Sztuki możecie wziąć udział w wiosennej metamorfozie. Galeria Malarstwa i Rzeźby, Al. Marcinkowskiego 9 zaprasza na prowadzone warsztaty. Dzieci dowiedzą się jaką przemianę przechodzi każdej wiosny motyl. Koszt udziału w warsztatach to 12 złotych. Muzeum gwarantuje materiały.

Dzieci od 4,5 do 8 lat zapraszamy na przedstawienie o Złotej Rybce. Teatr Cieni pokaże nowe oblicze tej niezwykłej baśni, którą z pewnością znacie z własnego dzieciństwa. Spektakl zobaczycie o 11.30 w Edukatce przy Tomickiego 16 w budynku Szkoły Podstawowej nr 85. Bilet kosztuje 10 złotych.

Cafe Leniwiec przy ulicy Na Murawie to miejsce w którym dzieci będą mogły zrobić… wieszaki na ubrania. Będzie on nie tylko fantazyjnie pomalowany ale również przyozdobiony kolorowymi tasiemkami. Warsztaty trwają od 11.30 do 13. Udział w nich kosztuje 19 złotych.

W sobotę o 12 możecie wziąć udział w podchodach. Pod Pręgierzem będzie na was czekał przewodnik, który opowiem wam historię najważniejszych zabytków Starego Rynku. Każda rodzina tworzy drużynę. Zabawę możecie zacząć w dowolnym momencie między 12 a 14. Na starcie otrzymacie instrukcje wraz z mapką. To w jakim czasie pokonacie trasę zależy tylko od was. Nie spieszcie się, w taką pogodę warto korzystać z każdej chwili na świeżym powietrzu.

W każda sobotę i niedzielę w Bonbon Cafe możecie wziąć udział w warsztatach lizakowych w laboratorium smaku. O 13 i 15 rozpocznie się wielkie tworzenie lizakowych smakołyków! Będziecie mogli poznać nowe aromaty, zgadywać smaki i bawić się kolorami. Stwórzcie najsmaczniejszego lizaka!

Miasto Wnętrz BRW przy Serbskiej zaprasza dzieci powyżej 2 roku życia na Teatralną karuzelę dla dzieci. Oprócz treści edukacyjnych dzieci poznają też zabawne historyjki. Zajęcia poprowadzi Dobry Teatr, od 15. Każde dziecko otrzyma niespodziankę.

W niedzielę w ramach Concordia Kids odbędą się Śpiewanki czyli spektakl studia teatralnego BLUM. Dziecko będzie mogło dzięki niemu zapoznać się z teatrem, oswoi się ze sceną i aktorami. Przy okazji będzie też przebywało z rówieśnikami. Spektakle rozpoczną się o 10 oraz o 11.30.

W Zamku na Scenie Nowej teatr Atofri przedstawi opowieść o jabłonce, na której zakwita czerwono-zielone jabłko. “Jabłonka” to spektakl teatralno-muzyczny dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat. Przedstawienie będzie można zobaczyć dwukrotnie, o 10.30 oraz 12.

W Sali Pod Zegarem w Centrum Kultury Zamek zobaczycie Dziwne Zwierzęta. Spektakl ten przygotowała grupa Teatru Sytuacje. Scenariusz na podstawie książki Lotty Olsson. Spektakl jest przeznaczony dla dzieci od 4 do 10 roku życia. Wstęp jest wolny.

O 12.30 w Świetlicy Cafe zagości Radosna Wiosna. Dzieci sięgną do artystycznego recyklingu, który pozwala zrobić małe dzieła sztuki z rzeczy już niepotrzebnych. Koszt warsztatów to 20 złotych. Każdy stworzy między innymi swój własny wielki wiosenny obraz. Do malowania używać będziemy rozmaitych przedmiotów, oprócz pędzli.

Również w Świetlicy Cafe jednak o godzinie 13 rozpoczną się warsztaty dla małych kucharzy! Dzieci naucza się jak zrobić pyszny, domowy makaron. Udział w warsztatach kosztuje 29 złotych.

Podczas specjalnej rodzinnej niedzieli z porcelaną, każdy będzie miał szansę zaprojektować swój rodzinny, niepowtarzalny talerz. Mali i duzi designerzy najpierw opracują unikalny wzór na papierze, a następnie naniosą go na  prawdziwy talerz. Gdzie? W Concordia Design. Warsztaty trwać będą od 13 do 16. Bilety kosztują 10 złotych.