W zajezdni MPK zbierają krew

Honorowi dawcy krwi z MPK Poznań zbierają przez cały weekend krew dla dzieci z chorobami nowotworowymi – i do tego samego zachęcają poznaniaków! Specjalny autobus RCKiK czeka na dawców w zajezdni przy ulicy Głogowskiej.

Dla dzieci z chorobami nowotworowymi potrzebna jest krew.  Na apel odpowiadają honorowi dawcy z MPK Poznań i zapraszają  na otwartą zbiórkę krwi, która odbędzie się na terenie zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę od godz. 08:00 do 13:00.

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy poznańskim MPK serdecznie zaprasza na otwartą akcję poboru krwi. Chętni będą też mogli się zapisać do banku dawców szpiku kostnego. Zbiórka odbędzie się na terenie zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej w sobotę i niedzielę od godz. 08:00 do 13:00.

Klub HDK PCK przy poznańskim MPK działa już 43 lata. W ciągu tych ponad czterech dekad działalności zdołał  zebrać ponad 34 tysiące litrów krwi, która ratowała życie pacjentów  cierpiących na schorzenia onkologiczne, chorych dzieci, a także ofiar wypadków drogowych.
W klubie jest około 500 aktywnych dawców, którzy stale oddają krew. Oznacza to, że prawie co piąty pracownik MPK regularnie jest gościem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Zbiórki krwi organizowane są w MPK Poznań kilka razy w roku. Podczas każdej takiej akcji zgłasza się kilkudziesięciu dawców, dzięki którym udaje się zebrać od 40 do 50 litrów krwi.