Rusza akcja „Pieluszka dla Maluszka”

25 marca, w Dzień Świętości Życia, rozpoczyna się akcja Pieluszka dla Maluszka. Zbiórka pieluszek ma na celu wsparcie samotnych matek oraz rodzin wielodzietnych w ich trudnej codzienności. Akcja obejmuje teren całej archidiecezji poznańskiej, a może w niej wziąć udział każdy, kto chciałby wspomóc samotne matki.

Pieluszka dla Maluszka jest przygotowaniem do Archidiecezjalnego Marszu dla Życia, który przejdzie ulicami Poznania 11 maja br. W tym dniu na placu im. Adama Mickiewicza odbędzie się finał akcji, w czasie którego zostaną ogłoszone oficjalne wyniki zbiórki.
W Dzień Matki pieluszki zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki w Kiekrzu, domów dziecka oraz rodzin wielodzietnych z terenu archidiecezji poznańskiej.  

– Pieluszka dla Maluszka jest organizowana już po raz drugi – mówi Marzena Kasprzak, koordynator akcji. – W ubiegłym roku 53 parafie, 5 szkół oraz 2 akademiki zebrały łącznie 33 260 pieluszek, które okazały się być wielką pomocą dla potrzebujących samotnych matek i rodzin. W przeciągu kilku miesięcy zapasy zostały zużyte, co zwróciło naszą uwagę na ogrom zapotrzebowania na taką formę pomocy. W tym roku liczymy na zaangażowanie jeszcze większej liczby środowisk.

 Zgłoszenia do włączenia się w zbiórkę pieluszek przyjmuje Biuro KSM, Ostrów Tumski 9, tel. 61 85 19 266, kom. 883 421 812, e-mail: biuro@poznan.ksm.org.pl. Wyznaczony koordynator powinien skontaktować się z biurem inicjatywy, by poinformować o terminie zbiórki na swoim terenie oraz otrzymać kompletne informacje o procedurze i możliwościach przekazania darów do magazynu.

Koordynowania tegorocznego Marszu dla Życia oraz akcji Pieluszka dla Maluszka już po raz drugi podjęło się Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej. W skład Komitetu Organizacyjnego wchodzą także: Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej, Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Poznańskiej, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej oraz fundacja Głos dla Życia.