Z Ławicy polecimy do Holandii

Na zielone, holenderskie pastwiska, do kolorowych wiatraków i pól pełnych tulipanów już wkrótce polecimy z lotniska Ławica dzięki linii lotniczej Wizz Air. Holenderski luz będzie można poczuć od 20 czerwca.

Nowy kierunek z Poznania do holenderskiego Eindhoven (EIN), wprowadzony do sprzedaży przez linię Wizz Air, zostanie zainaugurowany 20-go czerwca 2014 roku. Przeloty będą odbywać się dwa razy w tygodniu,
w poniedziałki i piątki, zgodnie z  następującym rozkładem:
– wylot z Poznania o godz. 15:35, przylot do Eindhoven o godz. 17:15
– wylot z Eindhoven o godz. 17:45, przylot do Poznania o godz. 19:20.

Jest to pierwsze bezpośrednie połączenie do Holandii oferowane z Poznania.

Rezerwacji biletów można dokonać na stronie internetowej przewoźnika.

Położone na południu kraju lotnisko w Eindhoven jest drugim co do wielkości portem lotniczym w Holandii (po Schiphol w Amsterdamie). Znajduje się 14 kilometrów od centrum miasta, co jest niewątpliwą zaletą lotów oferowanych przez taniego przewoźnika – zazwyczaj bowiem rejsy są wykonywane na lotniska bardziej oddalone od miast.

Liczba kierunków regularnych oferowanych z Poznania przez linię Wizz Air wzrosła do 7. Pozostałe połączenia to: Barcelona El Prat, Doncaster/Sheffield, Londyn Luton, Oslo Torp, Paryż Beauvais oraz Sztokholm Skavsta. Od 2008 roku Wizz Air ma swoją bazę operacyjną na poznańskim lotnisku.