DSW Waterpolo Poznań rozpoczyna rundę rewanżową Mistrzostw Polski Seniorów!

– 6 kolejkę Mistrzostw Polski zagramy już w pełnym składzie. Nasi zawodnicy wyleczyli na szczęście wszystkie kontuzje i mam nadzieję, że mimo konieczności rozegrania jednego dnia aż 2 spotkań, uda nam się zdobyć po raz kolejny komplet punktów – mówi Tomasz Różycki, prezes KS Waterpolo Poznań oraz kapitan poznańskiego zespołu. – Drużyna z Bytomia zajmuje […]

– 6 kolejkę Mistrzostw Polski zagramy już w pełnym składzie. Nasi zawodnicy wyleczyli na szczęście wszystkie kontuzje i mam nadzieję, że mimo konieczności rozegrania jednego dnia aż 2 spotkań, uda nam się zdobyć po raz kolejny komplet punktów – mówi Tomasz Różycki, prezes KS Waterpolo Poznań oraz kapitan poznańskiego zespołu. – Drużyna z Bytomia zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli, ale w jej składzie gra kilku doświadczonych waterpolistów i na pewno na swoim basenie nie będzie łatwym przeciwnikiem. Naszym celem minimum w rundzie wiosennej jest utrzymanie pozycji wicelidera i zdobycie srebrnego medalu dla Poznania.

Piłka wodna powróci na baseny sportowe poznańskich Term Maltańskich w weekend 26 i 27 kwietnia, kiedy to DSW Waterpolo Poznań zmierzy się ponownie z Legią Warszawa. Po niedzielnym spotkaniu poznańscy zawodnicy wspólnie ze sponsorem drużyny Grupą DSW zaproszą kibiców na piknik waterpolo na terenie MALTA SKI. Kolejne dwumecze tegorocznych Mistrzostw Polski Seniorów nasza drużyna rozegra 11 maja w Szczecinie oraz 24-25 maja  i 14-15 czerwca w Poznaniu.

Sympatycy piłki wodnej mają możliwość wsparcia jej rozwoju w Poznaniu poprzez przekazanie 1% na KS Waterpolo Poznań. Wystarczy wpisać w swoje deklaracje podatkowe KRS 0000133325, cel szczegółowy KS Waterpolo Poznań. Uzyskane w ten sposób kwoty, jak również środki przekazane na Klub Przyjaciół (www.waterpolo-poznan.pl/klub-przyjaciol-ks-waterpolo-poznan) zostaną przeznaczone na szkolenie drużyny młodzieżowej oraz seniorskiej. Najmłodszych graczy DSW Waterpolo Poznań pod opieką trenera Miszy Yazerskiego można spotkać na treningach klubowych na basenie Term Maltańskich w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach 18:00-19:15. Klub cały czas prowadzi nabór dzieci i młodzieży do drużyny młodzików i juniorskiej.

Skład DSW Waterpolo Poznań na dwumecz 30 marca:
1. Yazerski Mikhail – bramkarz, 2. Łuc Dawid, 3. Iwanowicz Rafał, 4. Bocheński Rafał, 5. Czapla Marcin,
6. Mazurek Krzysztof, 7. Różycki Tomasz, 8. Wielogórski Paweł, 9. Cichy Piotr, 10. Mazurek Marek,
11. Szymonik Oskar, 12. Zawadzki Michał, 13. Goździak Jakub, 14. Sompolski Dawid. Trener: Jacek Maciąg.

Istnienie oraz rozwój KS Waterpolo Poznań jest możliwe dzięki stałej pomocy Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania w ramach wsparcia dla drużyn zespołowych seniorów oraz dzięki pozyskaniu w ubiegłym roku nowego sponsora tytularnego – Grupy DSW, który w mniejszym zakresie wspierał poznański klub od początków jego istnienia. Sponsorem technicznym drużyny jest firma VITEX, która zapewnia waterpolistom stroje i sprzęt sportowy.