Europejskie regiony dla seniorów

Konferencja jest organizowana w ramach projektu CASA (Konsorcjum na Rzecz Przyjęcia Rozwiązań Pomocowych), realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu w ramach programu Interreg IV C, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Gościem honorowym wydarzenia będzie Tomasz Bugajski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Konferencja będzie okazją do wymiany doświadczeń na rzecz podniesienia […]

Konferencja jest organizowana w ramach projektu CASA (Konsorcjum na Rzecz Przyjęcia Rozwiązań Pomocowych), realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu w ramach programu Interreg IV C, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Gościem honorowym wydarzenia będzie Tomasz Bugajski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.
 
Konferencja będzie okazją do wymiany doświadczeń na rzecz podniesienia jakości życia osób starszych, ich aktywności i trwania w dobrym zdrowiu na podstawie dobrych praktyk, które zostały zidentyfikowane podczas realizacji projektu, m.in. w regionach Veneto (Włochy) oraz Flandria (Belgia). W projekt, poza wskazanymi regionami, zaangażowanych jest jeszcze 12. innych regionów europejskich, w tym Wielkopolska, jako jedyny polski przedstawiciel.
 
Projekt CASA to przede wszystkim współpraca kilkunastu europejskich regionów na rzecz innowacji w zakresie wsparcia seniorów. Spotkanie w Poznaniu to doskonała przestrzeń dla wymiany wiedzy, która może efektywnie przyczynić się do rozwoju społeczno-gospodarczego Wielkopolski i innych zaproszonych regionów Polski.
 
Podczas Konferencji odbędą się 4 warsztaty kreatywnego myślenia:
 
Warsztat 1: Projektowania szpitali i sal chorych,
Warsztat 2: Telecentrum interwencyjno – informacyjne,
Warsztat 3: „Elektroniczna recepta”,
Warsztat 4: Innowacje wspierające klienta usług społecznych/pacjenta.
 
Celem każdego warsztatu będzie stworzenie schematu działania oraz wskazanie potencjalnych kroków dla implementacji tych rozwiązań.
 
W konferencji uczestniczyć będzie około 100 osób – przedstawicieli europejskich, polskich i wielkopolskich organizacji i instytucji z obszaru zdrowia, polityki i pomocy społecznej realizujących zadania i projekty na rzecz podniesienia jakości życia osób starszych.