Weekend dla dzieci: warsztatowo i teatralnie

Nie wiecie jak spędzić czas ze swoim dzieckiem? Mamy kilka propozycji na wykorzystanie wolnego czasu. Będzie dużo zabawy!

Wydawnictwo Zakamarki zaprasza na sobotnią wyprzedaż książek. Od 10 do 14 będziecie mogli przed ich siedzibą na Dolnej Wildzie będzie można kupić lekko uszkodzone książki z 50% zniżką. To idealna okazja dla małych moli książkowych. Pamiętajcie, ze kto pierwszy ten lepszy!

Teatr Muzyczny zaprasza na swój najnowszy spektakl „Myszki i wojna”. Spektakl składa się z dwóch części: edukacyjnej i artystycznej. Cześć edukacyjna odbywa się bezpośrednio przed spektaklem i ma na celu zaznajomienie dzieci z przesłaniem libretta, ale również z gatunkiem operowym – poznają różne rodzaje głosów i instrumentów muzycznych. Część druga to spektakl operowy, uczący postaw etycznych tolerancji i akceptacji różnych kultur. Projekt adresowany jest do dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Spektakle można zobaczyć o 10 i 12.15.

Centrum Kultury Zamek zaprasza do nowej strefy zabawy – Bawialni. Odbędą się tam warsztaty muzyczno- teatralne dla dzieci w wieku przedszkolnym. Od 10 do 11 dzieci będą mogły się przenieść do krainy Muminków. Dzieci samodzielnie urzeczywistnią, poznaną we wstępie zajęć treść, tworząc wspólne dzieło – makietę, instalację i rozpoczną zabawę w stworzonej przez siebie bajkowej przestrzeni. Bilet na warsztaty kosztuje 15 złotych.

Stary Browar przygotował dla maluchów aż dwie atrakcje. O 10.30, 11.45, 13.00, 14.15 i 15.30 dzieci od 6 lat będą mogły wziąć udział w malowaniu wielkanocnych zajęcy. Z kolei od 10.30 do 17.30 będzie trwała nauka wyplatania koszyków dla dzieci powyżej 10 roku życia. Obie atrakcje są bezpłatne.

O 10.30 będziecie mogli rozpocząć wędrówkę szlakiem ziemi. Dzieci porozmawiają o ziemi, „przyziemnym” zajęciu, czyli o handlowaniu, o archeologach i zaginionych skarbach. Wszystko w ramach wycieczek z przewodnikiem przygotowanym dla dzieci – „Cztery żywioły i dwa koziołki”.

W Concordii Design dzieciaki będą mogły zbudować swój własny… poduszkowiec! Wszystko w ramach 4 Festiwalu Designu i Kreatywności Ene Due De. Warsztaty rozpoczną się o 11 i przeznaczone są dla dzieci od 6 do 8 roku życia. Przed nami wielka przygoda i dobra zabawa.

Pracownia ceramiczna Heho zaprasza na warsztaty dla dużych i małych. O 11 będziecie mogli wybrać pomiędzy stworzeniem ceramicznego jajka a ceramiczną zawieszką. To warsztaty, które ucieszą i dzieci i dorosłych. A wiosennie udekorowane zawieszki będą piękną ozdobą domu w okresie Wielkiejnocy. Z kolei ozdobnie udekorowane jajka będą trwałe i świetnie wkomponują się w wielkanocny stół. Cena warsztatów zależna jest od wyboru przedmiotu warsztatów.

Sito Sztuki w Galerii Malarstwa i Rzeźby zaprasza na zajęcia plastyczne rozpoczynające się o 11.15. Wstęp na warsztaty to koszt 12 złotych. Tematem spotkania jest… kolorowy kurnik!

Cafe Leniwiec zaprasza o 11.30 na wspólne robienie świątecznych kartek. Na Murawie dzieci będą miały okazję przekonać się, że najwięcej radości daje to co wykonane własnoręcznie. Wejściówka na warsztaty kosztuje 19 złotych.

O 14 z kolei, również w Concordia Design dzieci będą mogły wziąć udział w Kreatywnym wymyślaniem z książką w tle. Tym razem motywem przewodnim będą znane i lubiane Smerfy. Warsztaty są skierowane dla dzieci od 3 do 6 roku życia. Jeżeli wasze dzieci lubią rozwiązywać zagadki, tworzyć, rysować, malować, kleić, wycinać, kolorować, budować i rozwijać swoją wyobraźnię – będą się świetnie bawić. Udział w warsztatach to koszt 35 złotych.

W Składzie Kulturalnym, znajdującym się w Galerii MM Spotkanie kraciastego słonia Elmera. Dzieci będą mogły poznać jego przygody, opisane w kolorowej książeczce. Spotkanie, na które wstęp kosztuje 10 złotych, odbędzie się w dwóch turach. O 10.30 zajęcia dla dzieci od 2 do 5 lat. O 12 zapraszamy dzieci powyżej 5 roku życia.

W każda sobotę i niedzielę w Bonbon Cafe możecie wziąć udział w warsztatach lizakowych w laboratorium smaku. O 13 i 15 rozpocznie się wielkie tworzenie lizakowych smakołyków! Będziecie mogli poznać nowe aromaty, zgadywać smaki i bawić się kolorami. Stwórzcie najsmaczniejszego lizaka!

Miasto Wnętrz BRW przy Serbskiej zaprasza dzieci powyżej 2 roku życia na Teatralną karuzelę dla dzieci. Oprócz treści edukacyjnych dzieci poznają też zabawne historyjki. Zajęcia poprowadzi Dobry Teatr, od 15. Każde dziecko otrzyma niespodziankę.

Warsztatownia 46 do której dostaniecie się wchodząc od ulicy Fredry zaprasza w sobotnie popołudnie na warsztaty malarstwa akrylowego. O 16 zaczną się zajęcia związane z tematem „Kolor i czas … – (…) cenne w sztuce jest to, czego nie można wytłumaczyć”. W ramach tych spotkań zaprezentowane zostaną różne techniki z obszaru sztuk plastycznych począwszy od tych podstawowych technik rysunkowych po malarstwo sztalugowe i techniki graficzne. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Co spotka was w niedzielę? Czy nie wydaje wam się dziwne, że wciąż słyszycie o Lasse i Mai, i kolejnych tomach z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai? Tym razem Lasse i Maja zawitają do Concordii Design. Dzieci będą razem z nimi odkrywać nieznane zakamarki tego miejsca, z którymi wiąże się wiele niesamowitych historii. Dzieci od 8 do 10 lat zapraszamy od godziny 10.

Niedzielę będziecie też mogli rozpocząć od dobrego uczynku. Od 11 W CK Zamek odbywać się będzie „Dobra niedziela z rodziną”. Wstęp na wydarzenie jest wolny ale podczas imprezy zbierane będą pieniądze na stworzenie  warunków do całodobowej obecności rodziców w szpitalu przy dziecku z chorobą nowotworową. W ramach spotkania odbędą się Warsztaty plastyczne – wiosenne inspiracje, warsztaty szachowe i komputerowe gry interaktywne  oraz spektakl „Ślady” Teatru Atofri .

O 11 i 13 będziecie mogli obejrzeć w Teatrze Animacji spektakl „Brzydkie kaczątko”. Któż z nas nie zna opowieści o brzydkim, odtrąconym i niechcianym kaczątku, które po wielu przykrych przygodach zmienia się w królewskiego łabędzia.

O 12.30 w Świetlicy Cafe dzieciaki będą miały okazję nauczyć się jak wykonać wiosenne ozdoby i kartki.  Będą zatem kurczaki, baranki, zajączki, no i oczywiście wzorzyste pisanki. Udział w warsztatach kosztuje 20 złotych.

Warsztaty z gliną cieszyły się ogromną popularnością dlatego zdecydowano się zorganizować je ponownie. Zapraszamy zatem do zabawy w lepienie, duszenie, ugniatanie, ozdabianie, wyciskanie z gliną i w glinie. Na warsztaty zaprasza Fundacja Mały Dom Kultury znajdująca się przy zamkowej. Przeznaczone są dla dzieci od 4 do 10 lat. Wejściówka na warsztaty kosztuje 25 złotych.

Trochę później bo o 13, w Concordii Design poznacie sekrety powstawania przytulanek i zabawek. Dzieci zostaną testerami, projektantami i wykonawcami. Udział w warsztatach zdradzających, jak powstają pluszowi przyjaciele kosztuje 10 złotych.

Również o 13 w Centrum Kultury Zamek rozpoczną się warsztaty wokół książki „Czerwony kapturek w wielkim mieście”. „Nasza baśń dzieje się w lesie. W tym lesie niewiele jest pni i liści – składa się on raczej z betonu i cegieł” – tak zaczyna się opowiedziana przez Aarona Frischa i Roberta Innocentiego nowa, uwspółcześniona wersja znanej baśni braci Grimm. Książka skierowana jest zarówno do dzieci, jak i ich rodziców – stara się odpowiedzieć na pytanie, na co narażone są dzieci żyjące w mieście w XXI wieku. Wstęp na warsztaty jest wolny.

Scena wspólna Teatru Łejery i Centrum Sztuki Dziecka zachęca do obejrzenia spektaklu „Czy umiesz gwizdać, Johanno?”. Jest to niebanalna opowieść o przemijaniu, kruchości chwili, ponadpokoleniowej przyjaźni. Spektakl rozpoczyna się o 13 i przeznaczony jest dla dzieci powyżej 10 roku życia.

Chcecie mieć w domu samodzielnie wypleciony koszyczek? Zabierzcie dzieci na warsztaty Wyplatamy Koszyczek. Są przeznaczone dla wszystkich powyżej 3 roku życia. Koszt wzięcia udziału w warsztatach to 40 złotych. Wielkie wyplatanie rusza o 15 w Świetlicy Cafe.

O 16 zapraszamy ponownie do Concordii Design. Tym razem jednak przyszłe mamy oraz mamy z dziećmi do 4 roku życia. Przekonacie się o tym, jak muzyka francuska wpłynie na wasz kwietniowy nastrój na kameralnym koncercie muzyki klasycznej. Bilety kosztują 15 złotych dla dzieci i 25 złotych dla dorosłych.

W Cafe Leniwiec o 16 rozpocznie się wyjątkowe spotkanie z książką. Tego dnie dzieci nie tylko będą słuchać czytanej bajki, ale również ją tworzyć – przeniesiemy się bowiem do świata, w którym nie ma żadnych ograniczeń i w którym rządzi dziecięca wyobraźnia. A to co sobie wyobrazimy postaramy się namalować. Wstęp na warsztaty jest wolny.