Weekend pełen wielkanocnych warsztatów

Święta tuż-tuż. Trudno się dziwić, że na dzieci w ten weekend czeka mnóstwo atrakcji związanych z zajączkami i kurczaczkami. Sprawdźcie gdzie zabrać dzieci w ten weekend.

Palmiarnia Poznańska zaprasza na Czekoladowy Weekend! Nic dziwnego, w końcu to jedyne miejsce w Poznaniu gdzie rośnie kakaowiec. W programie m.in.: malowanie czekoladą, czekoladowa piniata, czekoladowy konkurs smaków, wybór czekoladowej Królowej i Króla Palmiarni, kakaowe drzewko szczęścia – czekoladowe wróżby, historia czekolady. Ponadto wiosenne malowanie twarzy i balonowe zwierzaki. Z atrakcji korzystać można już od 9.

Kluboksięgarnia głośnia zaprasza na „Inwazję barbarzyńców”. Warsztaty „Budowanie i huśtanie z Mamą Mu” dla dzieci od 3 do 6 lat rozpoczną się o 9.30. Podczas warsztatów z Mamą Mu i Panem Wroną dzieci odkryją nowe sposoby na nudę oraz wspólnie skonstruują nietypowe domki na drzewach. Przy okazji warsztatów będzie można zakupić książki o „Mamie Mu” oraz inne tytuły Wydawnictwa Zakamarki.
O 12 z kolei zapraszamy na spektakl „Mama Mu i Pan Wrona”. Przedstawienie teatralne zainspirowane książkami dla dzieci Jujji Wieslander i Tomasa Wieslandera. Etiudy w zabawny sposób zachęcają dzieci do realizowania własnych marzeń i pasji oraz nie popadania w sztucznie narzucone ograniczenia. 

W Centrum Kultury Zamek o 10 rozkwitnie Strefa Zabawy. Tym razem w Bawialni prowadzone będą „Wyimprowizowane warsztaty”. Zapraszamy do teatralnego świata improwizacji, czyli do totalnego otwarcia głów, wyobraźni, rzucenia się w nieznane. Bilety w cenie 10 zł.

Concordia Design i Studio Teatralne Blum zaprasza na spektakl dla dzieci do lat 5. „Książeczka Bajeczka” jest opowieścią o poszukiwaniu bajki mieszkającej w ogromnej kolorowej księdze. W tej wędrówce „po przygodę” prowadzi nas wyobraźnia zamknięta w kartkach, literach, kolorach i kształtach. Spektakl będzie można obejrzeć o 10 jak również o 11.30. Bilety w cenie 20 złotych dla dziecka i 15 złotych dla opiekuna.

W sobotę o 10 rozpocznie się dwudniowa Akademia Kreatywnego Futbolu. W hali sportowej Liceum Marii Magdaleny w Poznaniu odbędzie się wiosenny turniej piłki nożnej. Dodatkowo w tych dniach turniejowi towarzyszyć będzie ogólnopolska akcja zbierania krwi. Dzięki wsparciu partnera Akademii, Klubu Honorowego Dawców Krwi PCK “Pocztowe Krwinki” na parkingu stanie KRWIOBUS RCKiK (Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa). Przy okazji zbiórki krwi, każdy będzie mógł zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego.

Nieco starsze dzieci zapraszamy wraz z rodzicami do Centrum Factory Outlet w Poznaniu. Rozpocznie się tam trzecia odsłona wydarzenia „Graj i Wygrywaj” to szansa na zapoznanie się z nowościami na rynku planszówek i wypróbowanie swoich sił w rozgrywkach o rozmaitym charakterze – od przygodowych, poprzez edukacyjne, ekonomiczne, aż po strategiczne. Wśród propozycji prezentowanych przez firmę Kawroz znajdą się m.in. „Zamek Kasteliny”, „Listy z Whitechapel” oraz „Pośród gwiazd”.

O 10.30 będziecie mogli rozpocząć wędrówkę szlakiem powietrza. Dzieci porozmawiają o powietrzu, orłach, kogucikach i pelikanie. Zaplanują też jak ukryć skarb i pobawią się w puszczanie baniek mydlanych.  Poszukają też smoków, strażaków, słońca i światła. Wszystko w ramach wycieczek z przewodnikiem przygotowanym dla dzieci – „Cztery żywioły i dwa koziołki”. Waszym przewodnikiem będzie pacynka Chmurka.

W Muzeum Archeologicznym o 11 i 12 Teatr Atofri zaprasza dzieci do 5 roku życia na swój spektakl „Jabłonka”. Inspiracją do spektaklu jest tekst „Wczora z wieczora” zapisany w zbiorach Oskara Kolberga. Bilety w cenie 12 złotych.

W domu kultury „Orle Gniazdo” na osiedlu Lecha zagości u nas Teatr Lalek “Zaczarowany świat” z Torunia ze spektaklem “Na niebie i na ziemi”. Pasażerka i Włóczęga spotykają się na dworcu. Niestety, pociąg już odjechał, pasażerka jest spóźniona. Włóczęga próbuje ukraść jej walizkę i uciekając potrąca różne przedmioty na peronie. Tym chaosem rozpoczyna się opowieść o niebie. Złotowłosa gwiazda  zamieniona w piękną dziewczynę musi stoczyć bój ze złem o serce Zbója. Czy gwiazda jest w stanie pozostawić namiastkę nieba na ziemi? Spektakl rozpocznie się o godzinie 11.

Galeria Pestka zaprasza na Jarmark Produktów Regionalnych. Poza jarmarkiem przygotowaliśmy warsztaty wielkanocne, w czasie których uczestnicy przygotują własne stroiki świąteczne z rattanu i wikliny i samodzielnie je przyozdobią. Na warsztatach pomalujemy również w wielkanocne i wiosenne motywy szklane naczynia, które będzie można własnoręcznie wypalić w domowym piekarniku, a następnie postawić na świątecznym stole. Te atrakcje już w najbliższą sobotę od 11:00 do 17:00!

Mamy i córki zapraszamy na warsztaty robienia biżuterii w Concordia Design. Dziewczynki od najmłodszych lat zachwycają się biżuterią swoich mam, chcą się do nich upodabniać i stać się małymi kobietami. Z fascynacji do piękna i elegancji chciałyby posiadać podobne rzeczy, które noszą ich mamy. Wspólnie z ekspertem i firmą Apart zaprojektujemy biżuterię dla Mamy i córki. Podczas procesu twórczego, poznają zasady projektowania i konstruowania naszyjników, bransoletek, broszek i innych wyjątkowych ozdób. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci od 6 do 8 lat. Rozpoczną się o 11.

Świetlica Cafe organizuje warsztaty rodzinne „Wielkie Palmy”. Być może nie będą one aż tak wysokie, jak na Kurpiach, gdzie sięgały kilku metrów, ale na pewno będą to największe palmy w okolicy (100-150 cm). Tworzyć je będziecie z kolorowych kwiatów z bibuły i zielonych roślinnych dodatków na wzór tradycyjnych ludowych “świętych drzewek”. Warsztaty rozpoczną się o 11. Udział w nich to koszt 50 złotych.

11.15 to dobry czas by znaleźć się w Muzeum narodowym w Poznaniu. Dlaczego? Bo rozpoczną się tam warsztaty „Ślimak i czereśnia”. Zajęcia mają formę oprowadzania po ekspozycji muzealnej połączonego z interaktywnymi zabawami. Podsumowaniem całości jest warsztat plastyczny. Bilet na wydarzenie kosztuje 12 złotych. Wydarzenie to kolejna odsłona Muzealnej Akademii Dziecięcej.

Wszystkich wielbicieli Baśni zapraszamy 12 kwietnia o godz. 12. do Składu Kulturalnego! W ramach Tygodnia Azjatyckiego, będziemy gościć Baśnie Właśnie – niezwykłych bajarzy, którzy przeniosą nas do świata Dalekiego Wschodu. Wędrując jedwabnym szlakiem przystajemy na chwilę, by rozejrzeć się wokół, spotkać ludzi, zobaczyć piękno natury, przyjrzeć się zwierzętom. Żółty bocian zszedł ze ściany i już zaczął dla nas tańczyć. Po chwili odpoczynku ruszamy dalej, kwiat wiśni wtykamy za ucho i idziemy w stronę gongu, który przywołał nas swoim brzmieniem. Bilet dla dzieci w cenie 12 złotych.

Dzieci w wieku od 10 do 13 lat zapraszamy na warsztaty komiksowe. O 12 w Galerii Miejskiej Arsenał rozpocznie się „Manifestacja”. Pierwsza część zajęć będzie polegają na omówieniu kilkustronicowego komiksu „Historia komiksu w Czechach”, którego autorem jest Jiri Turnovec. Część praktyczna będzie polegać na wykonaniu komiksów, których tematyka wiąże się z manifestacjami i rewolucjonistami. Uczestnicy otrzymają do wyboru dwa scenariusze rozpisane na kadry. Ramowa sytuacja, zaproponowane ujęcia i zwroty akcji będą podstawą do stworzenia własnego komiksu.

W każda sobotę i niedzielę w Bonbon Cafe możecie wziąć udział w warsztatach lizakowych w laboratorium smaku. O 13 i 15 rozpocznie się wielkie tworzenie lizakowych smakołyków! Będziecie mogli poznać nowe aromaty, zgadywać smaki i bawić się kolorami. Stwórzcie najsmaczniejszego lizaka!

Chcecie mieć w domu samodzielnie wypleciony koszyczek? Zabierzcie dzieci na warsztaty Wyplatamy Koszyczek. Są przeznaczone dla wszystkich powyżej 3 roku życia. Koszt wzięcia udziału w warsztatach to 40 złotych. Wielkie wyplatanie rusza o 15 w Świetlicy Cafe.

Miasto Wnętrz BRW przy Serbskiej zaprasza dzieci powyżej 2 roku życia na Teatralną karuzelę dla dzieci. Oprócz treści edukacyjnych dzieci poznają też zabawne historyjki. Zajęcia poprowadzi Dobry Teatr, od 15. Każde dziecko otrzyma niespodziankę.

Zapraszamy na rodzinne warsztaty artystyczne w Cafe Leniwiec o 16. Najmłodsi tego dnia stworzą rzeżuchowe ludziki – będziemy uczyć się sadzić rzeżuchę, ale nie w tradycyjny sposób. Każde dziecko wykona stworka wg własnego pomysłu, a następnie „ozdobi” go nasionami rzeżuchy. Maluchy zabiorą swoją pracę do domu i, jeżeli będą dbały o swoje ludziki – wkrótce stworki wszystkich zaskoczą i zmienią się nie do poznania.

W niedzielę zajrzyjcie do Concordii Design o 10. Studio Teatralne Blum zaprasza bowiem na spektakl „Pudełko”. Tytułowe „Pudełko” to zamknięta niedostępna przestrzeń, która prowokuje i budzi ciekawość. Jest jak pełen niespodzianek prezent, który chcielibyśmy jak najszybciej rozpakować. Bilet na spektakl i warsztaty kosztuje 35 złotych.

W niedzielę o 10.30 Teatr Atofri zaprasza na swój spektakl dla najmłodszych. W Zamku będziecie mogli zobaczyć „Ślady”. Spektakl pozwoli dzieciom odpowiedzieć na pytanie „Czy to jestem ja? Czy to jesteś ty?”.

O 11 w CK Zamek będzie mogli zobaczyć animacje zrealizowane w poznańskim Studiu Filmów Animowanych. Każdy z odcinków zrealizowany jest w innej stylistyce i innej estetyce. Tradycja i współczesność przeplatają się, dzięki czemu dostajemy propozycję animacji, która pozostając wierna oryginałom literackim w warstwie fabularnej, jednocześnie zaprasza dziecko do poznania różnych konwencji filmowych opowieści. Bilet kosztuje 6 złotych.

Ideownia zaprasza dzieci od 3 do 7 lat na niezwykłe warsztaty, podczas których zrobicie piękny wianek, zbudujecie statek oraz wykonacie gigantyczny baner. Warsztaty rozpoczną się o 11.

Świetlica Cafe zaprasza na warsztaty plastyczne, które pomogą znaleźć odpowiedź na pytanie co było pierwsze jajko czy kura? Co najpierw, jeszcze nie wiadomo, ale za to pewne jest, że wszystkie w wielkanocnym wydaniu. I na pewno wszystkie staną się ozdobą świątecznego stołu! Koszt warsztatów to 20 złotych. Zajęcia rozpoczynają się o 12.

Zajęcia “Palcem po mapie” są dla wszystkich ciekawych świata małych podróżników i dzielnych poszukiwaczy przygód. Razem będziemy odkrywać nowe lądy, słuchać opowieści z różnych zakątków globu, rozwiązywać zagadki, podziwiać najcenniejsze zabytki i dzieła sztuki oraz poznawać historię i kulturę innych krajów. Na zajęcia zaprasza Muzeum narodowe w Poznaniu. Warsztaty rozpoczną się o 12.

O 12.30 aktorzy Teatru Animacji przeczytają “Dziób w dziób” Maliny Prześlugi. Tekst pokazuje jak trudno przełamać, często irracjonalne i zupełnie bezsensowne, zasady oraz mechanizmy rządzące grupą. Paradoksalnie bohaterem staje się ten, z pozoru najsłabszy, z którym nikt wcześniej się nie liczył. Wstęp wolny.

Zapraszamy do Cafe Leniwiec na warsztaty, podczas których maluchy stworzą własne, pachnące wiosną mydełko w kształcie zajączka, kurczaczka czy wielkanocnego jajka. Pełne zapachu zajęcia rozpoczną się o 12.30. Koszt to 20 zł za jedno mydełko i 35 zł za dwa mydełka.

Scena wspólna Teatru Łejery i Centrum Sztuki Dziecka zachęca do obejrzenia spektaklu „Czy umiesz gwizdać, Johanno?”. Jest to niebanalna opowieść o przemijaniu, kruchości chwili, ponadpokoleniowej przyjaźni. Spektakl rozpoczyna się o 13 i przeznaczony jest dla dzieci powyżej 10 roku życia.

Cafe Leniwiec zaprasza też na Warsztaty Otwarte – przez całe niedzielne popołudnie na dzieci będzie czekało mnóstwo atrakcji. Można dołączyć w każdej chwili i wykonać wielkanocne zawieszki i wiosenne ozdoby. Dzieci będą miały dostęp do niezwykłych materiałów – będą przebierać w różnorodnych tasiemkach, papierach, filcu. Będzie brokatowo, kolorowo i magicznie. Każdy może wykonać tyle prac, na ile ma ochotę. Oczywiście wszystkie prace młodzi artyści mogą zabrać do domu. Stanowisko będzie czynne w godz.: 15.00-18.00 – można dołączyć w każdym momencie.